Ekonomia

2 minuty czytania

Bądźmy szczerzy, nie zawsze uda ci się wszystkich sprać, a następnie oskubać ze wszystkiego, co posiadają. Czasami, dla przykładu, ten drugi gość będzie po prostu większy, a ty będziesz zmuszony sięgnąć po sakiewkę, by dostać to, czego chcesz. Poniższy artykuł traktuje o ekonomii świata Hyborii.

Waluta

W AoC występują cztery rodzaje monet: złote, srebrne, miedziane i cynowe. 100 sztuk jednego typu jest równoważne 1 sztuce typu szlachetniejszego. Większość przeciwników będzie twoim głównym źródłem dochodu, podobnie jak sprzedawanie zdobytych rzeczy na początku gry. W późniejszym jej etapie będziesz mógł wytwarzać przedmioty i sprzedawać je bardziej doświadczonym graczom, którzy będą chcieli pohandlować.

Kupowanie i sprzedawanie

Jednym ze sposobów na zdobywanie przedmiotów w AoC jest ich kupowanie od NPCów specjalizujących się w sprzedawaniu konkretnych rzeczy. Znajdziesz ich rozproszonych po całej Hyborii, głównie w osadach. Większość z nich specjalizuje się w sprzedawaniu tylko pewnego rodzaju przedmiotów np. broni, pancerzy lub eliksirów. Rozpoczęcie konwersacji z nimi otworzy okienko, w którym będziesz mógł sprzedawać zdobyte przedmioty i ekwipować się w nowe.

Handel z innymi graczami

Handlowanie z graczami w AoC jest możliwe poprzez wybranie opcji "handel" w menu. Otworzy się wtedy okno podzielone na dwie części – obszar, w którym widać co oferujesz i co w zamian proponuje ci drugi gracz. W momencie, w którym obaj zaakceptujecie warunki, targ zostaje dobity. By zapobiec oszustwom, za każdym razem gdy któryś z graczy zmieni coś w oknie, cały targ zostanie zresetowany (będziesz mieć okazję dokładnie się znowu wszystkiemu przyjrzeć, zanim zaakceptujesz wymianę).

Korzystanie z Targów

Nie każdy będzie chciał stać na ulicy i krzyczeć, że ma coś do sprzedania. W końcu jest tyle miejsc do odwiedzenia i tylu ludzi do zabicia, racja? Zatem, w celu ułatwienia wam życia, powstały Targi – podobne do domów aukcyjnych z innych gier. Łączą one w sobie funkcjonalność sklepu, banku i systemu pocztowego. By coś sprzedać, umieszczasz to w banku, oznaczasz jako “przedmiot na sprzedaż”, ustalając przy tym cenę i czekasz na kupców. Co ważne, na Targach wystawiasz przedmioty za konkretne ceny, dzięki czemu nie ma tu miejsca na długi, żmudne aukcje oraz przebijanie ofert.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...