FAQ 8.0 – Zadania

2 minuty czytania

FAQ 8

8.1 Czy w Age of Conan pojawią się zadania?
8.2 Jak działa system zadań w grze?
8.3 Jakieś konkretne przykłady?
8.4 Jak będzie przebiegać interakcja z postaciami?
8.5 Czy odkrywanie świata będzie związane z zadaniami?
8.6 Zadania będą długie i skomplikowane czy może krótkie i proste?

8.1 Czy w Age of Conan pojawią się zadania?

Oczywiście. Zadania są nieodłączną częścią gry, co oczywiście wcale nie oznacza, że tylko dzięki nim możesz rozwijać swoją postać. Podczas swojej podróży po Hyborii przyjmiesz wiele misji, do wykonania.

8.2 Jak działa system zadań w grze?

Staramy się uniknąć zadań, poświęconych w całości zabijaniu istot lub dostarczaniu przedmiotów. Oczywiście takie misje i tak znajdą się w grze – w końcu zabijanie potworów na różne sposoby dostarcza wiele frajdy – ale oprócz nich będzie również kilka innych, które do ukończenia będą wymagały od ciebie różnych umiejętności, strategii i planowania. Wiele zadań będzie wymagało interakcji tak z postaciami, jak i ze środowiskiem. Niektóre zawierają również zagadki, których rozwiązanie może okazać się trudne. Dodatkowo wiele zadań jest ukazanych w sposób charakterystyczny dla gier dla pojedynczego gracza, gdzie uświadczymy mówionego dialogu i ruchów postaci, zamiast samego tekstu i przycisków „Akceptuj” oraz „Odrzuć”.

8.3 Jakieś konkretne przykłady?

W jednym z planowanych zadań będziesz musiał znaleźć jedzenie w formie lodowego robaka, w celu odwrócenia uwagi smoka, który blokuje przejście graczowi. Należy znalezione pożywienie położyć w zasięgu wzroku smoka, co może rozproszyć jego uwagę na tak długo, aby można było prześlizgnąć się przez przejście. Innym przykładem jest zadanie, w którym musisz „wypalić” sobie drogę przez zarośla. W tym celu znajdź pochodnię, która wykona całą robotę za ciebie. Oczywiście pojawią się też zadania, które nie wymagają wiele myślenia.

8.4 Jak będzie przebiegać interakcja z postaciami?

Podczas gdy większość gier z gatunku MMO zawiera ekrany pełne tekstu, które pojawiają się, gdy rozmawiasz z postacią NPC, w Age of Conan będzie to przebiegało zupełnie inaczej. Funcom, projektanci gry, są również odpowiedzialni za zdobywające wiele nagród przygodówki "The Longest Journey" oraz "Dreamfall". Przy obecnej produkcji wykorzystują doświadczenie zdobyte podczas tworzenia tamtych gier i przygotowują interaktywne rozmowy z postaciami sterowanymi przez komputer, które będą przypominać to, co można było w nich znaleźć. Podczas rozmowy z postacią NPC gra może przejąć kontrolę nad kamerą i ukazać tą osobę pod lepszym kątem. Następnie na ekranie ukaże ci się rozgałęziające się drzewko dialogowe, w którym będziesz mógł wybrać co powiedzieć lub odpowiedzieć.

8.5 Czy odkrywanie świata będzie związane z zadaniami?

Tak i nie. Będziesz miał możliwość odkrycia wielu części świata nawet bez dotykania się zadań, jednakże dostęp do wielu obszarów może być uzyskany jedynie poprzez osiągnięcie konkretnego celu, pokonanie jakiegoś wyzwania czy ukończenie misji.

8.6 Zadania będą długie i skomplikowane czy może krótkie i proste?

Właściwie to będą i takie, i takie. Natkniesz się na zadania, które będą wymagały od ciebie poświęcenia sporej ilości czasu, aby je ukończyć, ale zmierzysz się również z misjami, które można ukończyć w krótkim czasie. Przykładowo jedna z misji związanych bezpośrednio z twoją postacią stopniowo rozwija się przez pierwsze dwadzieścia poziomów gry! Ale na początku jest również zadanie, które ukończysz w kilka minut. Będziesz musiał skradać się po dachach, aby uniknąć wykrycia lub po prostu zabić kłopotliwych piratów, bandytów czy kanibali. Za oba rodzaje zadań otrzymuje się cenne nagrody.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...