Bronie i zbroje w grze

4 minuty czytania

Dzisiaj spójrzmy na tą imponującą kupę złomu, w jaką może wyposażyć się gracz w Age of Conan, wybierając się na siekaninę. Na dole mamy do dyspozycji także film oraz parę zdjęć do wglądu w ekwipunek.

Jedną z największych zachęt do spędzania godzin na zdobywaniu doświadczenia i zwiększaniu umiejętności naszej postaci jest wielki, świecący i pięknie zdobiony miecz, czekający tylko na nowego właściciela. To, co odróżnia miecz od innych, to aura mocy otaczająca ostrze. Pożądamy go nie tylko ze względu na obrażenia, ale także z powodu tego, że jego rzadkość wzbudza poczucie szacunku i zazdrości w innych graczach. To prosty symbol pozycji postaci.

Grając w MMORPGi, zawsze staramy się dbać o oryginalność postaci oraz wybić się ponad resztę graczy, którzy mają także podobne aspiracje. Nie tylko dobra broń wyróżnia, lecz oczywiście płytówka większa dwukrotnie od bohatera także robi wrażenie. W grze można znaleźć bardzo rzadkie części ubioru, które zdobywamy przez ukończenie poszczególnych, ambitnych zadań. Możemy także połączyć odmienne typy pancerzy w jeden, tworząc swój unikalny styl.

I kto sobie nie powie, przechadzając się po jakimś wirtualnym mieście, dzierżąc marny sztylet i podziwiając wysokopoziomowego poszukiwacza przygód przechodzącego obok z wielkim mieczem wygrawerowanym w całości mistycznymi runami, że któregoś dnia będzie w posiadaniu czegoś równie fantastycznego i spektakularnego.

Poczucie statusu osiągane przez materialną korzyść (zmierzmy się z tym, jesteśmy próżni) jest powszechne w Age of Conan. Mamy całą drużynę uderzeniową – grupę twórców skupionych wyłącznie na jednym – tworzeniu niesamowitego ekwipunku, w który możemy się wyposażyć podczas podróży po krainie Hyborii. Niezależnie od tego czy zakupimy go od chciwego, nemediańskiego kupca lub przypadkiem zabierzemy go od łapiącego ostatni oddech umierającego Pikta, nasza drużyna zadbała o to, by miecz, który zdobędziemy, wart był poświęconego wysiłku.

Kulturowe wyposażenie

Ekwipunek w Age of Conan w większości bazuje na kulturze osadzonej w grze. Hyboria jest ogromną krainą, w której zetknąć się można z wieloma odmiennymi kulturami i projektanci przedmiotów wzięli to pod uwagę przy rozpoczynaniu pracy nad tysiącami różnych broni i części opancerzenia, które mogą być znalezione w grze. Możemy zdobyć wyposażenie wyrobu m.in. Shemitów, Cymeryjczyków, Stygijczyków, Akwilończyków, Argosseanów, Bossonianów, Zingarianów i wiele, wiele innych.

To znaczy, że przy zwiedzaniu zdobędziemy coś z Argosseańskiej broni obuchowej, Atlantiańskich halabard czy Bossoniańskich łuków. Zobaczymy Akwilońskie płytówki, Stygijskie zbroje paskowe, Vanirskie skórznie i wszystko, co można by sobie wyobrazić. Ten orientalny ekwipunek dał twórcom unikalną możliwość do tworzenia przedmiotów z dużymi różnicami wizualnymi, dla przykładu, od bogatych, haftowanych Stygijskich płaszczy po bardziej funkcjonalny Cymeryjski ubiór zimowy.

„W Age of Conan istnieją tysiące odmiennych zestawów pancerzy, broni oraz odzieży” wyjaśnia projektant przedmiotów Mats Remman. „Musimy zaprojektować je wizualnie, przypisać atrybuty i upewnić się, że wszystko jest wyważone z grą. To zadanie wymaga od ludzi z wydziału tworzenia od konceptów, przez modele trójwymiarowe aż do wprowadzenia tekstur w grze.

Age of Conan oferuje zarówno funkcjonalne zbroje zapewniające dobrą protekcję, jak i cywilne ciuszki bardziej lub mniej na pokaz. Możemy wybrać się na bitwę o nasze życie, nosząc imponującą Atlantiańską zbroję pełnopłytową, a po fakcie wrzucić na siebie bardziej wygodne Akwilońskie szlacheckie szaty. Zespół chce zadbać o to, aby zapewnić szeroki wachlarz ubioru, z najwcześniejszych dni na Tortage aż do dni niepokojów w Królestwie Kresowym.

Broni i zbroi rodzaje

W Age of Conan typy zbroi i broni, które możemy nosić, zależą od cech, które odblokowaliśmy. Zbroje zostały podzielone w zależności od materiału, z którego zostały wytworzone. Zobaczymy wszystko z ubrań (jedwab, bawełna), lekkich pancerzy (skóra wyprawiona i zwierzęca), średnich pancerzy (kolczugi, zbroje paskowe) oraz ciężkich (półpłytówek i płytówek). Klasa Strażnika może także wyposażyć się w typ uzbrojenia jeszcze bardziej odpornego na obrażenia – bogate zbroje pełnopłytowe.

„Bronie również bazują na różnych kulturach” wyjaśnia Remman. „Bardzo chcemy, by gracze byli zdolni zidentyfikować typ kulturowy broni jedynie poprzez jej zaobserwowanie. Rzut okiem na prosty topór z drewnianą rękojeścią i paroma grawerami – to prawdopodobnie Cymeryjska robota. Rzut okiem na złotą szablę z zawiłym dizajnem i zdobieniami – zdecydowanie Stygijska.”

Bronie zostały podzielone na różne typy, jak na przykład jednoręczne młoty, dwuręczne miecze, łuki, kije, sztylety, pociski i wiele innych. Wszystkie bronie mają unikalne animacje swoich kombosów, czyniąc równo imponującym widok walki przy użyciu sztyletów, jak i kijów. Liczebność oręża w grze pozwala nam na użycie wszystkich typów, w zależności od zdolności, doświadczenia i poziomu postaci. Oczywiście nie wszystkie zdolności są przypisane do każdej klasy.

Co w plecaku zawarte

System inwentarza w Age of Conan z założenia będzie łatwiej rozpoznawalny dla większości graczy RPG. Przez naciśnięcie klawisza ”I” lub kliknięcie w odpowiedni przycisk w interfejsie przywołamy okno wyposażenia i plecaka, wyświetlanych na tym samym rzucie, co umożliwia dokładny wgląd w ekwipunek gracza. Możemy zdjąć przedmiot poprzez podwójne kliknięcie myszką na różnych slotach, a następnie ponownie dwa razy kliknąć na przedmiocie w plecaku, by wyposażyć w niego postać.

Jest tu ogromna ilość miejsc na ekwipunek bohatera i możemy włożyć kolejne elementy ekwipunku na głowę, plecy, nadgarstki, talię, nogi, stopy, palce i wiele innych. Niektóre części ciała postaci posiadają więcej, niż jedno miejsce na ubiór, co dla przykładu daje możliwość narzucenia spódnicy na spodnie. Mamy także możliwość włożyć napierśnik na koszulę. Podwójne sloty umożliwiają właśnie takie kombinacje.

Możemy zauważyć, że gdy poruszamy wskaźnikiem myszki nad częściami ekwipunku lub skierujemy go na postać, wyświetla się okno z dokładnym spisem właściwości poszczególnych przedmiotów. By dać lepsze wyobrażenie, jak dany przedmiot wygląda – a szczerze na pewno wygląda całkiem nieźle (zdaniem projektantów) – twórcy wykonali trójwymiarowe, obracające się modele, które wyświetlają się po najechaniu wskaźnikiem na dwuwymiarową ikonę przedmiotu.

Oprócz dokładnych opisów na temat zbroi, oręża i ubioru, chcemy wam, drodzy gracze, pokazać, jak wygląda to wszystko w akcji. Poniżej znajdziecie galerię screenshot'ów ukazujących kilka rodzajów uzbrojenia, które można znaleźć w grze. Pokażemy wam nieco zestawów zbrój, broni i ciuchów bazujących na różnych kulturach Hyborii po to, byście dostrzegli różnice między rodzajami ekwipunku zawartymi w świecie gry.

BONUS – Filmik ukazujący system ekwipunku.

BONUS 2 – Kilka zdjęć ukazujących partie ekwipunku.

Są to tekstury w wersji beta i mogą ulec zmianie.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...