Vanirowie (Vanir)

1 minuta czytania

Vanirowie

Vanirowie pochodzą z dumnych, północnych osad, leżących na ziemiach zwanych Vanaheim. Są podobni do Cymeryjczyków: obie nacje są uważane za barbarzyńskie przez większość innych narodów oraz żyją w plemionach, gdzie mężczyźni prawie wyłącznie trenują, aby prowadzić wojny i polować.

Jednakże Vanirowie różnią się od swoich południowych sąsiadów Cymeryjczyków tym, że są okrutnymi mordercami, którzy atakują innych w celu zdobycia niewolników oraz plądrują, nierzadko wyłącznie dla rozrywki.

Ta nacja obecnie prze na południe przez graniczne góry, odpychając Cymeryjskich obrońców i zbierając żniwo w postaci głów wojowników, którzy się im przeciwstawiają. W przeciwieństwie do typowych Vanirskich działań wojennych, to wygląda na atak w celu podboju, a nie przydługi wypad po skarby. W tej zaciętej wojnie mieszkańcy północy są prowadzeni przez dowódców z narodu Ymirish. Ci białowłosi ludzie, w których żyłach płynie krew lodowych olbrzymów, mają tajemniczy autorytet nad Vanirskimi najeźdźcami.

Sam Vanaheim jest pokrytym śniegiem lądem tundry i mroźnych wiatrów. W ostatnich dekadach fatalnej Ery Hyboryjskiej, jest im przeznaczone bycie jedną z pierwszych nacji, która umrze pod spadającymi lodowcami, tuż przed tym, jak zostaną one zatopione w morzu. Jednakże ten los jest dość odległy. Obecnie Vanirscy wojownicy najeżdżają południe z dziką żywiołowością. Berserkerzy Nordheimu spadają na inne narody, zabijając rozproszonych i niezorganizowanych Cymeryjskich wojowników, gwałcąc ich żony i porywając dzieci w celu zrobienia z nich niewolników.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...