Q&A kulturowe bronie i zbroje

3 minuty czytania

Ile przepisów na kulturowe zbroje i bronie będzie dostępnych?

Łącznie będzie wprowadzonych 24 przepisów na pancerze. Każdy przepis będzie dawał możliwość stworzenia 3 części zestawu. W patchu 3 wprowadzimy dwanaście sześcioczęściowych zestawów – po jednym dla każdej klasy. Dodatkowo będą 4 przepisy na tworzenie broni. Każdy z nich da możliwość tworzenia 3 broni. Dodatkowo wprowadzimy kilka interesujących udogodnień, o których nie powiem, aby gracze mieli radość z odkryć.

Jest to pierwsza iteracja tego, co planowaliśmy, by stało się bardziej rozbudowanym systemem. Chcemy robić małe kroki, aby jednocześnie wprowadzać nowy kontent dla graczy i zaczątki w jakim mamy iść kierunku. Dlatego też patch 3 wprowadzi tylko po jednym zestawie pancerza dla każdej klasy, podobnie będzie z bronią. Pierwszy krok został tak zaprojektowany, aby był stosunkowo łatwy do wykonania. Mamy nadzieję, że pomysł na kulturalne zbroje i bronie będzie dla graczy ekscytującą rzeczą oraz że będziemy otrzymywać od graczy wiele informacji, które pomogą nam udoskonalić system.

Czy będą ograniczenia poziomu dla kulturowych zbroi i broni (np. tylko dla postaci na 70 poziomie)?

Trzy części danych zestawów kulturowych zbroi są poziomu 78, a brakujące części są poziomu 79. Jest to celowe działanie, gdyż te zestawy mają być formą zakończenia prac, jednakże zostawiliśmy sobie pewne pole manewru na przyszłość.

Czy przepisy będą tylko dostępne na raidach?

Obecnie wszystkie rzeczy typu kulturowego są przedmiotami wypadającymi z bossów, wyrzucających niebieskie przedmioty. Planujemy wprowadzenie wytworzonych przedmiotów raidowych, ale prawdopodobnie nie będą to przedmioty typu kulturowego. W tej chwili przedmioty te są wprowadzane po to, aby zniwelować niszę. Oczywiście w przyszłości może ulec to zmianie, w zależności od potrzeb. Będzie to szczególnie brane pod uwagę podczas wprowadzania epickich zestawów.

Q&A kulturowe bronie i zbroje

By mieć jasność, nie ma jeszcze epickich przedmiotów, lecz mogę powiedzieć, że jest to w planach. Epickie przedmioty z przepisów mogą wymagać specjalnych surowców, dostępnych na raidach.

Czy kulturowe zbroje i bronie, w większym lub mniejszym stopniu, będą „tylko” dobrze wyglądały czy też będą one przydatne w walce?

Przedmioty te mają być lepsze od zestawów dungeonowych, ale oczywiście nie tak dobre jak zestawy epickie. Każdy z przedmiotów dodatkowo będzie posiadał 1 lub 2 gniazda na klejnoty.

W przyszłości klejnoty będą bardzo potrzebne, by ulepszyć broń lub pancerz i podwyższyć jej poziom. Jednakże nie uważam, by załączone błyskotki podnosiły wartość ekwipunku. Jednak obecnie, wypełniony klejnotami przedmiot będzie najlepszym przedmiotem jaki może uzyskać gracz na swoim poziomie. Należy zauważyć, że jeżeli w przyszłości stworzymy trudniejsze plansze, to możliwe jest, że przedmioty wypadające z bossów będą lepsze niż te wytworzone przez gracza.

Wygląd jest pojęciem względnym, lecz myślę, że ręczne wykonywanie przedmiotów jest ważną częścią świata gry. Oznacza to użyteczność, ale również wcielenie praw panujących w Conanie, co pozwoli na doświadczenie dogłębnie świata gry. Jednakże niektóre ładne przedmioty wytworzone nie są dostępne dla graczy.

Jakie bronie i zbroje typu kulturowego będą dostępne?

Poniżej przedstawiono listę kultur, które będą reprezentowane poprzez wytwarzane pancerze.

 • Biała Ręka / Hyperborea
 • Nemedia
 • Piktowie
 • Bossończycy
 • Stygijczycy
 • Argosseanie
 • Kushici
 • Shemici
 • Zingarianie
 • Vanaheim
 • Acheronianie

Pancerze Atlantów na razie nie będą dostępne dla graczy. Te przedmioty mają być zastosowane później z potężniejszymi zbrojami. Bronie kulturowe mają duży związek z bogami danego obszaru, ale resztę niech odkryją sami gracze.

Q&A kulturowe bronie i zbroje

Zbroje i bronie w mieście (uogólniając) są w stylu Poitain, Cymerii i Akwilonii. Jednakże nie są to reguły, np. stygijskie szaty również można tam znaleźć. Wszystko zależne jest od tego, co mogłaby wyprodukować gildia kowali. Gdy są one przyozdobione klejnotami, są wtedy lepsze od typowych niebieskich przedmiotów. Ich produkcja jest udziwniona, co jest plusem bycia członkiem gildii.

Wytwarzanie przedmiotów kulturowych jest bardziej skomplikowanym procesem. Wymagają one rzadkich materiałów i surowców dostępnych w dalekich obszarach. Wytwarzanie takich przedmiotów jest raczej przyjemnością dla jednej osoby, by poznać bardziej świat gry.

Czy będą jakieś ograniczenia dotyczące noszenia zestawów przez rasy, np. zbroja stygijska będzie tylko dostępna dla Stygijczyków?

Tak, ale niecelowo. Po prostu ciężko sobie wyobrazić Kapłanów Mitry biegających w stroju Kushitów.

Czy będzie tylko jedna wersja każdego rodzaju zbroi, np. tylko Płytowa Zbroja Acheronian czy także Szata Acheronian, Lekka Zbroja Acheronian itp.?

W pierwszej fazie wypuszczenia sprzętu będzie tylko jeden zestaw dla każdej kultury, co pokazuje, że będzie tylko po jednej wersji każdego pancerza. W przyszłości oczywiście to uwzględnimy.

A co z bronią – czy będzie tak samo jak z pancerzami?

Tak. Zmiany dotyczące rzemiosła miały pozytywny odzew. Myślę więc, że wciąż poprawiane rzemiosło będzie cieszyło się dużą popularnością, gdy wypuścimy ten kontent.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...