Kieszonkowy przewodnik po Tortage

4 minuty czytania

Swoją podróż po lądach Hyborii – krainy z Age of Conan: Hyborian Adventures rozpoczniesz jako niewolnik na pokładzie stygijskiej galery. Statek znajduje się gdzieś na zdradliwych wodach mórz Barachan, przy wybrzeżu Zingara.

Właśnie tutaj tworzysz wygląd swojego bohatera i podejmujesz decyzje, które pozwolą ukształtować twoje przeznaczenie podczas nadchodzących lat. Niespodziewanie nie tylko dla ciebie statek zaczyna tonąć.


Mapa Tortage

Budzisz się na plaży Wyspy Tortage. Nazywana klejnotem Wysp Barachan, jednak jest ona z pewnością klejnotem z dużą ilością ostrych krawędzi, o które możesz się łatwo zranić, jeśli tylko nie będziesz uważny. Cel tego poradnika jest prosty – powiemy ci gdzie masz iść i od jakich miejsc lepiej trzymać się z daleka!

1. Plaża Tortage

Plaża Tortage

Słońce, seks, śmierć i zniszczenie. Plaża Tortage jest piękna, jak i śmiertelnie niebezpieczna. Podczas gdy krystalicznie niebieskie wody i piaszczyste plaże sprawią, że poczujesz się jak w tropikalnym raju, jednak dzicy tubylcy i bezlitośni piraci zamieszkujący te tereny szybko pozbawią cię złudzeń. Właśnie tutaj docierasz po przetrwaniu zatonięcia stygijskiej galery, którą byłeś transportowany.

2. Brama Acheronian

Brama Acheronian

Po tym jak wywalczysz sobie drogę przez dżunglę, uciekając z Plaży Tortage w stronę środka wyspy, zorientujesz się, że jesteś otoczony przez starożytne ruiny Acheronian. Silne wstrząsy spowodowane wybuchami wulkanu na Wyspie Tortage odkrywają ukrytą dotąd pod warstwą popiołu liczącą niemal tysiąc lat architekturę, która łączy się ze zrujnowanymi domami tubylców mieszkającymi wśród ruin. Brama może być dla ciebie zamknięta, a klucz ukryty w jakimś dalekim, mrocznym miejscu, o którym nawet nie chcesz myśleć.

3. Miasto Tortage

Miasto Tortage

Pomimo wszelkich przeciwności powinieneś przetrwać wstrząsającą podróż przez dżunglę. Potężne bramy Miasta Tortage ukażą się na horyzoncie. Będą one dla ciebie zamknięte, jednak szybko będziesz musiał znaleźć sposób, by dostać się do środka. „Czerwona Dłoń” pod przewodnictwem złej Strom kontroluje miasto. Jeśli nie jesteś akurat zajęty upijaniem się w Gospodzie pod Spragnionym Psem, najprawdopodobniej zostaniesz wplątany w jakąś głęboką polityczną intrygę. Tortage, stolica szumowin i łajdaków jest miejscem, gdzie jeśli nie zabijesz – to sam zostaniesz zabity!

4. Kamieniołom

Kamieniołom

Tuż za miastem znajduje się kamieniołom, teraz opanowany przez różnego rodzaju podejrzanych typków. Oprócz całkiem pospolitego asortymentu bandytów i piratów, którzy postanowili się tu rozgościć, krążą również plotki o demonach, które znalazły schronienie pomiędzy rozbitymi skałami. Turach, jeden z miejscowych, pracuje ciężko nad pobliską zaporą, by powstrzymywać lawę przed dosięgnięciem miasta. Znany jest z tego, że wysyła podróżników do kamieniołomów po materiały do budowy bariery.

5. Podziemia

Podziemia

Poniżej miasta leży skomplikowany system podziemnych korytarzy. Wykrojone ze skał, na których stoi miasto, korytarze są wymieszaniem różnych piwnic i starożytnego miasta Acheronian, które istniało tu tysiące lat temu. Z czasem pod wpływem wulkanu miasto popadło w ruinę. W ostatnich latach na gruzach powstało nowe miasto – Tortage. Istnieje wiele zejść do podziemi, od piwnicy w Gospodzie pod Spragnionym Psem, aż do wielu ukrytych jaskini porozrzucanych po całej wyspie. Dziś podziemia są miejscem przepełnionym wielkim złem i niebezpieczeństwem, i tylko głupiec by się w nie zagłębiał.

6. Port Tortage

Port Tortage

Miasto Tortage jest jednym z najbardziej znanych portów na Wyspach Barachan i posiada głęboki port zdolny przyjmować nawet największe statki przemierzające te zdradliwe wody. Jednak Strom i jego sługusy trzymają port twardą ręką, bardzo uważnie przyglądając się kto wpływa oraz opuszcza miasto drogą wodną. Wzniesiona latarnia morska dziś używana jest głównie do przetrzymywania mniej pożądanych gości. Właśnie tędy wydostaniesz się z wyspy, gdy poczujesz, że jesteś już gotowy na podróż po stałym lądzie.

7. Bagna Umarłych

Bagna Umarlych

Ten teren wyspy jest skażony przez niewiarygodne zło, a powietrze jest wręcz duszące. Mithrelle, lokalna czarodziejka, pozwoliła, by jej czarna magia wpływała na otoczenie w sposób, który daleki jest od naturalnego, a efekty są dostrzegalne wszędzie. Mówi się, że Mithrelle eksperymentuje na żywych stworzeniach, a kiedy już z nimi kończy, wrzuca ich ciała do bagna. Tutaj spoczywają na wieki, jednak ich odpoczynek jest daleki od spokojnego.

8. Wulkan

Wulkan

Linia horyzontu na wyspie Tortage zdominowana jest przez piętrzący się wulkan, który dał wyspie tak życie, jak i śmierć. Wciąż jest bardzo aktywny, wypluwając gorące pyły i lawę, która spływa po zboczach wąskimi strumieniami. Mieszkańcy miasta budują zapory, by za wszelką cenę trzymać ją jak najdalej od Tortage. Nawet jeśli jest to najbardziej nieprzyjazne środowisko na wyspie, na zboczach wulkanu można znaleźć kilka obozów bandytów.

9. Świątynia Acheronian

Świątynia Acheronian

Po jednej ze stron wyspy leżą gigantyczne ruiny starożytnej świątyni Acheronian. Jej rozmiary sprawiają, że jest widoczna z wielu miejsc na wyspie, stanowiąc punkt obserwacyjny na jej szczycie, z którego widok niemal zapiera dech w piersiach. Dostanie się tam może być dość trudne, ponieważ okolica otaczająca świątynię pokryta jest obozowiskami Piktów. Nawet sama świątynia zajęta jest przez dzikusów, co sprawia, że jej przeszukanie jest niemal niemożliwe.

10. Wyspa Białych Piasków

Wyspa Białych Piasków

Oddzielona od Wyspy Tortage, jednak położona dość blisko niej. Dostać się na nią można za pomocą łódki. Jest trochę mniej cywilizowana niż Tortage, głównie zamieszkiwana przez włóczące się po wyspie dzikie stworzenia i różne plemiona Piktów. Tutaj również znajdziesz starożytne ruiny, z których niektóre są odrobinę bardziej opustoszałe niż te, które można znaleźć na Tortage. W mieście usłyszeć można plotki na temat skarbów, które mogą być ukryte w ruinach.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...