Tworzenie własnej postaci

3 minuty czytania

Rzuć okiem na to w jaki sposób będziesz mógł zaprojektować i przerobić wygląd swojej postaci zanim wkroczysz do świata Hyborii. Tysiące opcji do wyboru, byś mógł stworzyć swoje unikalne alter-ego.

Zatem wkraczasz do innego świata. Hyboria czeka – świat, w którym spędzisz wiele godzin, szukając przygód z tysiącami innych ludzi z całego świata. Kiedy jesteś tylko jednym spośród wielu graczy, ważne staje się dla ciebie, aby mieć postać, która będzie wydawała ci się unikalna – szczególnie gdy chodzi o jej wygląd. W Age of Conan: Hyborian Adventures oddano ci do dyspozycji niewiarygodnie potężne narzędzia, dzięki którym wykreujesz i przerobisz wygląd twojego alter-ego i prawdopodobnie spędzisz trochę czasu oglądając postać ze wszystkich stron, aby uzyskać pożądany efekt. A w Age of Conan jest z czego wybierać.

Gra rozpoczyna się na stygijskiej galerze niewolniczej, na morzu, gdzieś niedaleko Wysp Barachan, gdzie zostajesz zaznajomiony ze swoją postacią – niewolnikiem, który został pozbawiony tożsamości – jak tylko wybierzesz swoją płeć i rasę. W Age of Conan do wyboru są trzy rasy:

  • Akwilończycy są jasnoskórzy, szaroocy, silni i zorganizowani. Oddani są Mitrze, który jest Bogiem Miłości i Zdrowia. Władcą Akwilonii jest król Conan.

  • Cymeryjczycy to barbarzyńcy z Północy Hyborii. Są smagli, o ciemnych włosach i zdecydowanie największym wzroście. Conan wywodzi się z tej rasy.

  • Stygijczycy są małymi, smagłymi mieszkańcami pustyń, którzy czczą złego Boga Seta. Największy wróg Króla Conana, zły Thoth-Amon, pochodzi ze Stygii.

Gdy wybierzesz już płeć i rasę, jeszcze na galerze przejdziesz do kreacji ciała. Przerobienie wyglądu twojej postaci podzielone jest na dwie części: ciało i twarz. Podczas wybierania ciała możesz wybrać jakikolwiek typ, poczynając od chudzielca aż po otyłego czy muskularnego i możesz wybrać wszystko, co znajduje się pomiędzy tymi krańcowymi opcjami. Dostępny jest także zaawansowany moduł, skalujący odrębnie różne części ciała jak klatka piersiowa, nogi, ramiona, brzuch, a nawet tyłek. Będziesz nawet w stanie dodać owłosienie ciała, różne rodzaje tatuaży, blizn i wiele innych elementów, które uczynią twoją postać unikalną. I zapamiętaj: robienie kogoś wyglądającego idealnie nie zawsze jest celem. W Age of Conan możesz stworzyć postać, która niekoniecznie wygrałaby konkurs piękności! Jednocześnie, to ty decydujesz jakim rodzajem postaci chcesz grać.

Wiek również odgrywa swoją rolę w kreacji postaci. Możesz więc wyglądać młodo, dorosło, staro – jakkolwiek sobie zażyczysz. W zależności od rasy twojej postaci będziesz mógł wybrać sobie różne kolory skóry.

Gdy tworzysz twarz swojej postaci dane jest ci jeszcze więcej opcji niż przy tworzeniu ciała. Istnieją dosłownie dziesiątki kości i mięśni wprowadzonych do twarzy każdego modelu i będziesz miał okazję pozmieniać je na swój sposób. Niektóre z opcji zawierają skalowanie brwi, głębokość, szerokość i wysokość policzków, kąt i wielkość uszu, kąt i głębokość oczu, szerokość szczęki, długość twarzy, wysokość i szerokość ust, grubość warg, kąt i nawet zgięcie twojego nosa, a to tylko przedsmak tego, co czeka cię przy tworzeniu postaci. Możesz również wybierać spośród różnych szablonów twarzy i tak dalej. Celem jest dać ci możliwość decydowania, czy chcesz skorzystać z narzędzi czy chcesz rozpocząć grę szybciej.

Idąc dalej, będziesz mógł wybrać z szerokiego zakresu różnych stylów fryzur. Będziesz mógł dopasować twoje włosy nie tylko poprzez wybranie ich koloru, ale również poprzez ustalenie ich długości. To samo tyczy się zarostu na twarzy.

Kiedy jesteś w końcu zadowolony z tego jak wygląda twoja postać i gdy wybrałeś już imię dla niej, jesteś gotów, by wkroczyć do świata gry. Na pokładzie niewolniczej galery wywiąże się wstrząsające wydarzenie, które skończy się wyrzuceniem twojej postaci do oceanu i ocknięciem się następnego dnia na palącej plaży Wyspy Tortage. Od tej chwili załapiesz się do przygody, która zabierze cię aż do samego serca nieprzyjaznej dżungli, podczas której przejdziesz drogę do Miasta Tortage, gdzie w końcu zaczniesz spotykać innych graczy – jednak wciąż będziesz brał udział w ograniczonej rozgrywce dla jednej osoby.

Tam będziesz musiał zdecydować się i wybrać archetyp swojej postaci, jej klasę i w końcu będziesz musiał przygotować się na stawienie twarzy ogromnemu światu przed sobą – na głównym lądzie – gdzie zaczniesz swoje wirtualne życie z tysiącami innych unikalnych graczy.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...