Wilk (Wolf)

1 minuta czytania

Wilk

Cisza panująca podczas każdej nocy, kiedy to będziesz próbował przespać się na Cymeryjskiej ziemi, zostanie przerwana przez odległe wycia wilków. Te bestie nazywają ten ląd swoim domem. Jest ich nawet więcej niż barbarzyńców z północy, którzy tropią i przedzierają się przez lasy w poszukiwaniu ofiary.

W innych regionach wilki są zazwyczaj agresywne w stosunku do ludzi jedynie kiedy głodują. W Cymerii te stwory są kolejnym elementem miejscowej dziczy. Zabiją każdego napotkanego człowieka, który nie będzie w stanie ich pokonać.

Na tej srogiej ziemi, która wychowuje silne bestie i potężnych ludzi, wilki nieustannie polują na dwunożną zdobycz. Mieszkańcy północy są przyzwyczajeni do tej agresywności i bronią się przed nią używając ostrzy, strzał, a także ognia. Aczkolwiek o fakcie, iż ludzie są ofiarami dla Cymeryjskich wilków, wielu obcych dowiaduje się w ostatniej chwili swego życia...

Jako bestie stadne, wilki rzadko walczą samotnie. Podróżnicy muszą mierzyć się z wieloma „warczącymi szczękami” naraz. Te bestie bardzo chcą wgryźć się w ich ciało i ściągnąć na ziemię swoją masą. Dzięki atakowi z wyskoku, do którego wykorzystują wielką siłę i prędkość, powalą ofiarę i pożywią się nią, kiedy ta będzie leżała pod nimi.

Nawet wśród stoickich i srogich Cymeryjczyków, wojownicy czasem tłumią drżenie na dźwięk odległych wyć. Myśliwi tropiący zwierzynę, dzięki której wyżywią rodzinę, rzadko kiedy zawahają się zabić samotnego wilka, na którego natkną się w dziczy.

Najczęściej spotykanymi wilkami w Cymerii są leśne wilki (timber wolves) – wielkie, brutalne i silne oraz wściekłe wilki (dire wolves), przychodzące ze spustoszonych przez mrozy ziem Nordheimeru.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...