FAQ 1.0 – Pytania ogólne

5 minut czytania

FAQ 1

1.1 Czym jest MMO?
1.2 Czym jest Age of Conan: Hyborian Adventures?
1.3 Dla jakich platform będzie przeznaczona gra AoC i kiedy zostanie wydana?
1.4 Kto będzie wydawcą i dystrybutorem gry?
1.5 Kim jest Conan?
1.6 Czy będzie wymagany abonament?
1.7 Kiedy odbędą się betatesty?
1.8 Czym AoC będzie się różnił od innych gier z tego gatunku?
1.9 Czym jest Funcom?
1.10 Jaki sprzęt jest zalecany do gry w AoC?
1.11 Czy aby zagrać w AoC, muszę mieć zainstalowany system Windows Vista?
1.12 Gdzie mogę odnaleźć najnowsze informacje o AoC?
1.13 Czy gra AoC zostanie przetłumaczona?

1.1 Czym jest MMO?

MMO to skrót od Massively Multiplayer Online (luźne tłumaczenie: online dla dużych ilości graczy), który jest terminem używanym przy grach RPG (i nie tylko) rozgrywanych za pomocą internetu przez setki lub nawet tysiące graczy na jednym serwerze – „świecie gry”.

1.2 Czym jest Age of Conan: Hyborian Adventures?

Age of Conan: Hyborian Adventures jest MMO bazującym na licencji świata fantasy, stworzonego przez słynnego pisarza Roberta E. Howarda. Akcja rozgrywa się 10 tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa w uniwersum Hyborii. Świat, w którym znajdą się gracze, będzie unikalny, szczegółowy oraz umożliwi im prowadzenie własnego, wirtualnego życia. W tym brutalnym, barbarzyńskim świecie mogą oni wziąć udział w niesamowitej, pełnej akcji podróży po śladach największego bohatera fantasy – Conana. Możesz spotkać przyjaciół i wrogów tego bohatera, walczyć z demonami i potworami znanymi z wielu powieści napisanych w ciągu 70 lat czy kroczyć ku ostatecznemu wyzwaniu i zaprzyjaźnieniu się z samym potężnym królem Akwilonii. Możesz także zaangażować się w wojny gildii o kontrolę nad cennymi surowcami, tworzyć potężne i rzadkie przedmioty oraz przeżywać wspaniałe przygody razem z tysiącami innych graczy.

1.3 Dla jakich platform będzie przeznaczona gra AoC i kiedy zostanie wydana?

Age of Conan: Hyborian Adventures zostanie wydane na PC 20 maja 2008 roku. Wersja na Xbox'a 360 pojawi się w sklepach nieco później.

1.4 Kto będzie wydawcą i dystrybutorem gry?

Age of Conan zostanie wydane przez Funcom i Eidos. Eidos jest wydawcą takich tytułów jak Tomb Raider i Hitman, natomiast Funcom ma ogromne doświadczenie w tworzeniu MMO dzięki grze Anarchy Online.

1.5 Kim jest Conan?

Conan Barbarzyńca oraz świat Hyborii został stworzony przez sławnego amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w latach trzydziestych XX wieku. Powieści opisują wiele historii Conana – od jego początków jako złodziej czy pirat, aż do zostania potężnym królem, władającym ogromną armią. Przez ostatnie siedemdziesiąt lat pojawiło się mnóstwo komiksów, książek i filmów bazujących na popularnym uniwersum. W dniu dzisiejszym ponad 45 firm i pisarzy pracuje nad tym światem. Wystarczy wymienić takie sławy jak L. Sprague De Camp, Harry Turtledove czy Robert Jordan.

1.6 Czy będzie wymagany abonament?

Tak, wymagane będą miesięczne opłaty. Cena jeszcze nie została ustalona, ale będzie się wahała w granicach normy dla gatunku MMO. Pierwsze 30 dni gry zostanie zawarte w cenie pudełka.

1.7 Kiedy odbędą się betatesty?

Gra jest w tej chwili poddawana dwóm oddzielnym betatestom. Pierwsza z nich to zamknięta beta, która jest „na chodzie” przez cały czas, natomiast druga to beta techniczna. My sami przeprowadzamy również wiele wewnętrznych testów.

Im bliżej nam do daty wydania gry, tym więcej graczy z zewnątrz będzie dodawanych do betatestów. Aby się zapisać, odwiedź stronę.

1.8 Czym AoC będzie się różnił od innych gier z tego gatunku?

Oprócz chęci jak najwierniejszego odwzorowania seksownego, dzikiego oraz brutalnego uniwersum Conana, jednym z głównych celów dla twórców AoC było udoskonalenie standardowej formuły gier MMO i wprowadzenie gatunku na nowe tory. Funcom wyjął wszystko co najlepsze ze starych gier MMORPG, równocześnie tworząc innowacyjne i zapewniające rozrywkę elementy. Granie w AoC powinno wywoływać uczucie nowości, świeżości i fascynację.

Jednym z kluczowych założeń AoC jest unikalny system walki, który jest ogromnym skokiem w przód dla gatunku zarówno pod względem technologicznym, jak i spojrzenia na rozgrywkę. Podczas gdy walka w większości MMORPG polega na kliknięciu na cel, zainicjowaniu ataku i wybieraniu różnych kombinacji ikon, walka w AoC obraca się wokół czegoś co nazywamy Prawdziwym Systemem Walki (Real Combat System).

W tym nowatorskim podejściu do walki wręcz, nie celujesz w nic bezpośrednio, ale zbliżasz się do przeciwnika i zaczynasz atakować swoją bronią w czasie rzeczywistym, używając odpowiednich klawiszy lub gamepada. Możesz tworzyć miażdżące kombinacje ciosów, co doprowadzi do brutalnych, wykańczających ciosów. Walka sprawia, że czujemy dynamizm, ekscytację i co najważniejsze – realizm.

W walce dystansowej musisz naciągnąć cięciwę i założyć strzałę własnoręcznie z pierwszoosobowej perspektywy lub z widoku zza ramienia. Zastosowano to rozwiązanie w grach MMO po raz pierwszy. Klasy czarujące będą mogły łączyć czary w serie, czyli tak zwane "spellwaves" (fale czarów), które mogą dać miażdżące rezultaty.

Dodatkowo w grze dostępna będzie walka na wierzchowcach, w której gracze będą mogli atakować siedząc na wszystkim poczynając od koni, a kończąc na mamutach. AoC jest pierwszym MMORPG będącym z założenia przeznaczonym tylko dla pełnoletnich graczy. Daje to nam ogromną swobodę w tworzeniu prawdziwie brutalnych bitew, więc również zachowaniu „tradycyjnego stylu” Conana.

AoC oprócz posiadania wszystkich cech, których mógłbyś się spodziewać po rozbudowanym MMO, będzie również zawierać ograniczony fragment gry dla jednego gracza na wstępie rozgrywki. Tam zagłębisz się we wciągającą fabułę, gdzie historia skupia się wokół ciebie i twojego miejsca w świecie. Po chwili zaczniesz spotykać innych graczy, ale będziesz mógł przemieszczać się swobodnie między trybem multi- i single–player przez pierwsze 20 lvl. Po tym okresie wszystko będzie związane z trybem MMO. To nowy sposób na zabranie graczy MMO w głęboki i zachęcający świat. Oznacza to, że możemy się skupić na opowiadaniu ekscytujących i wieloznaczeniowych historii z interaktywnymi zadaniami.

Na koniec wspomnieć trzeba o systemie gildii. Gildie mogą tworzyć całe miasta i walczyć z innymi graczami o ich przejęcie lub o surowce. Pociąga to za sobą ogromne bitwy w trybie PvP, które poprowadzisz, aby obronić swój dom (lub zniszczyć dom wroga)!

1.9 Czym jest Funcom?

Funcom jest Norweską grupą programistów gier założoną w 1993 roku. Stworzyliśmy ponad 20 gier na PC i konsole. Najbardziej znanym z naszych dzieł jest gra MMO – Anarchy Online i wielokrotnie nagradzane gry „The Longest Journey” i „Dreamfall: The Longest Journey”. Główna siedziba Funcomu jest usytuowana w Oslo, stolicy Norwegii. Poza tym Funcom ma też przedstawicielstwo w USA, Szwajcarii i Chinach. Około 300 osób z 30 narodowości znajduje zatrudnienie w naszej firmie.

1.10 Jaki sprzęt jest zalecany do gry w AoC?

Minimalne wymagania:
(1024x768, uboższe szczegóły)

 • System: Windows XP Service Pack 2 lub Windows Vista
 • Procesor: Intel Pentium 4 3GHz lub porównywalny
 • RAM: 1GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza
 • Pamięć karty graficznej: 128MB
 • DVD-ROM: 4x
 • Miejsce na dysku twardym: 30GB

Zalecane wymagania:
(Aż do 1280X960, duża szczegółowość)

 • System: Windows XP SP 2 lub Windows Vista
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4GHz lub porównywalny
 • RAM: 2048MB Dual Channel DDR2
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX lub porównywalna
 • Pamięć karty graficznej: 512MB
 • DVD-ROM: 4x
 • Miejsce na dysku twardym: 30GB

Gra Online:

 • Stałe połączenie z internetem

1.11 Czy aby zagrać w AoC, muszę mieć zainstalowany system Windows Vista?

Nie. W AoC można grać również pod Windows XP z zainstalowanym DirectX 9.

1.12 Gdzie mogę odnaleźć najnowsze informacje o AoC?

(Jak to gdzie? Game Exe ;) – przyp. Ranger)

Najnowsze informacje zostaną oczywiście umieszczone na oficjalnej stronie gry: www.ageofconan.com. Jest to marketingowa strona, na której odwiedzający mogą zdobyć ogólne informacje na temat gry.

Strona naszego community to www.community.ageofconan.com. Tam znajduje się znacznie więcej informacji o grze. Możesz również odwiedzić nasze oficjalne forum albo zapisać się do newslettera. Dodatkowo można znaleźć strony fanowskie w innych niż angielski językach.

1.13 Czy gra AoC zostanie przetłumaczona?

Tak, gra AoC będzie przetłumaczona. Na początku przynajmniej na niemiecki, francuski oraz hiszpański. Być może dodamy jeszcze kilka języków.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...