Set

1 minuta czytania

W podziemiach piramid wielki Set śpi zwinięty; W cieniu grobowców pełza jego lud przeklęty. Z bezdennych otchłani wznoszę swe wołanie: Ześlij mi sługę gniewu, o łuskowaty Panie!

– Robert E. Howard: Feniks na mieczu; Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki


Set, Stary Wąż (Old Serpent), jest największym przeciwnikiem Mitry, starożytnym bogiem czczonym głównie w Stygii. Poza tym jest znany również jako Damballah w Czarnych Królestwach (Black Kingdoms).

Jest bezlitosnym, zawistnym bogiem, który wymaga regularnych ofiar ze swoich wyznawców. Jego kapłani są bardzo gorliwi w składaniu ich z nagich dziewic krzyczących do ołtarza, aby złagodzić rządzę krwi Seta. W Stygii wąż jest świętym zwierzęciem i zabicie go jest grzechem. Jeśli wąż wpełznie do miasta lub na ulicę, wyznawcy Seta kładą się przed nim z nadzieją, że są godni ukąszenia.

Jego kapłani są zwykle równie straszni, co ich bóg i przerażają własnych ludzi równie bardzo, co wrogów religii. Stygia jest teokratycznym państwem rządzonym przez szalonych oraz zepsutych duchownych za pomocą strachu. Oni nie mogą się powstrzymać od ciągłego składania ofiar ze swoich ludzi.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...