swiat_dryftu2

Age of Conan za darmo

1 minuta czytania

Ostrzcie miecze i topory, szykujcie pancerze, siodłajcie konie, rżnijcie dzie... no... eee, tak! Oto nadchodzi Age of Conan: Unrated, czyli darmowa wersja wydanej już 3 lata temu gry MMO Age of Conan: Hyborian Adventures. Funcom ogłosił, że gra przejdzie na popularny ostatnio model "freemium" znany z takich gier, jak Lord of the Rings Online, Dungeons and Dragons Online czy Champions Online. Co to oznacza? W skrócie sprowadza się to do ograniczeń nakładanych na grających za darmo oraz sklepik z bonusami, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi. Wśród ograniczeń znalazła się okrojona ilość klas i slotów na postacie, mniej raidów, mniej lochów... Pełną listę znajdziecie tutaj.

age of conan

Czy tylko mnie ta wiadomość kompletnie nie zaskoczyła? W internecie wprost huczało od dyskusji o możliwości przejścia AoC na model freemium. Nie ma też co ukrywać, że gra nie miała najlepszego startu, który jest szalenie istotny w gatunku MMORPG. Wypuszczony produkt był niedopracowany, wiele obietnic nie zostało spełnionych, sporo systemów nie działało, a po kilku miesiącach gracze odpłynęli do innych produkcji. Widać nawet mimo licznych poprawek i pudełkowego dodatku gra nie przyciągnęła do siebie dość graczy, by zarabiać. Osobiście uważam, że podjęto dobrą decyzję. Czy uratuje ona grę? Może, zobaczymy.

Komentarze

0
·
No cóż, to faktycznie było nieuniknione i dziwi mnie, że FunCom dopiero teraz się na to zdecydował. Choć różnice pomiędzy dwiema wersjami są wręcz kolosalne (podobnie jak w przypadku LotRO), to nie da się ukryć, że jest to w istocie fantastyczny wabik na nowych graczy. Plus zbliżająca się filmowa premiera "Conana 3D" - wprost wymarzony termin na ofensywę promocyjną dla gry.

Generalnie to wszystkim tę produkcję polecam, gdyż nawet człowiek z ogromną awersją do całego fenomenu MMORPG (moje skromne "ja") do pewnego czasu bawił się wyśmienicie. Niezgorsze rozwiązania, słodziutki klimat Hyborii, polska wersja oraz niesamowita, jak na ten gatunek, oprawa graficzna, potrafią zauroczyć.
0
·
Nawet nie wiesz jak się ostatnio zmieniła grafika. Ofc. na plus. Dla serwerów pvp to będzie frajda - mnóstwo świeżego mięsa do krojenia. Pve, niespecjalnie - będzie zatrzęsienie demo, pomów i strażników. Dodatkowo te osoby bez premium będą niespecjalnie przydatne dla poważnych gildii. Największym plusem będzie jak dla mnie to, że non-stop będą szły mini i będzie większy random.

[Dodano po 6 minutach]

[media]http://www.youtube.c...h?v=DMCZs9z_KMQ[/media]

Oglądać w HD.


Jeszcze jedno - kiepsko widzę GM shopa...
0
·
Nieźle okrojona ta wersja. Zagrałbym, ale już niedługo GW2, więc nie ma sensu rozpoczynać coś na pół gwizdka.
0
·
Dobrze mówisz Lionel, masz u mnie piwo Z podobnych powodów nie zabieram się za żadne MMO - czekam na Guild Wars 2
0
·
WoW tak okrojone AoC przestaje mieć sens. AoC mogłoby być dobry mmo, jednak premiera musiałaby nastąpić rok później, bo takiego gniota jakiego oni wydali to się w głowie nie mieści
0
·
Nie zgadzam się, przejście na ten tryb nie będzie mieć zbyt negatywnych skutków. Dzięki temu posunięciu AoC zyska potencjalnych graczy którzy zdecydują się na premium jeśli zasmakują w grze w trybie free. To jeden plus. Drugi - dla dotychczasowych graczy - będzie więcej graczy do rozgrywki pvp, bo to jest bolączka myślę że nie tylko Rothatu ale i Two Eagels. Fakty: AoC miał kiepski start co zdusiło chęci graczy z początku, ale wierz mi często tacy gracze co jakiś czas wracają do gry, sprawdzić co się zmieniło - na lepsze czy na gorsze. Dużo osób wraca po dodaniu jakiegoś nowego contentu (np. Zabójcy Bogów). Gra jest dość oryginalna, oferuje świetny klimat i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Niestety Funcom podejmuje bardzo wiele dziwnych decyzji, które są często nierozumiane i krytykowane przez większość graczy. Jednak czasem wpadają na dobre pomysły np. ostatnio poinformował o planach otworzenia nowego serwera pvp o zmienionych zasadach niż dotychczasowe. Np. nie będzie żadnych transferów postaci z innych serwerów, będzie można mieć tylko jedną postać, nie będzie żadnych strażników. Graczy będzie można łupić (prawdopodobnie z ekwipunku z plecaka ewentualnie coś wygenerowanego). Etc. Bardzo ciekawy serwer dla hardcorowców.

Dodaj komentarz

Wczytywanie...