Age of Conan: Hyborian Adventures

„Age of Conan” przeżywa drugą młodość

Dodał: , · Komentarzy: 8

Szczerze pisząc, nie jestem w żadnym stopniu zaskoczony tą informacją. „Age of Conan” to naprawdę interesująca i niebywale klimatyczna produkcja, która, przynajmniej w pierwszych godzinach rozgrywki, potrafi skraść serce nawet największego sceptyka gier MMORPG. Dobrze, że Funcom poszedł w końcu po rozum do głowy i zdecydował się na zniesienie opłat abonamentowych, co od dłuższego czasu radzili mu różnoracy eksperci. No, ale oczywiście Skandynawowie początkowo chcieli być mądrzejsi i po fatalnym falstarcie tego tytułu, strasznie się ociągali z wprowadzeniem darmowej wersji, mimo że gwarantowała ona sukces finansowy. Ślepi głupcy.

age of conan

Szczęśliwie, dumny Conan wreszcie wyszedł na prostą i tylko jego bruzda wisielcza świadczy o tym, jak blisko było do tragedii. Jakby na to jednak nie patrzeć, Hyboria przeżywa teraz swój „boom” i po jej mrocznych zakamarkach pałęta się coraz więcej graczy. Wyniki mówią same za siebie – 300 tysięcy nowych użytkowników i podwojenie dochodów generowanych przez grę.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Age of Conan Unchained!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już za kilka godzin Age of Conan przejdzie na tryb f2p o czym informował kolega Strażnik jakiś już czas temu. Mogliśmy sobie porozmawiać jak to wpłynie na grę, teraz jednak przyszedł czas na przetestowanie pracy Funcomu. Czy napływ nowych graczy wspomoże grę? Czy odświeży to klimat? Czy gracze zachęceni grą zaczną kupować konta premium? Czy jeśli to działanie przyniesie sukces Funcom skupi się bardziej na Conanie (co w rezultacie powinno się skończyć zadowoleniem społeczności)? Dowiemy tego się za jakiś czas, póki co zachęcam do odkurzenia starych kont, lub zakładania nowych, poznać grę możecie tylko osobiście!

brc

Aktualizacja która w tej chwili jest ładowana na serwery to początek nie tylko tego nowego hybrydowego modelu biznesowego, ale także początek dodatkowych zawartości, nowego contentu. Spora część graczy ma wrażenie, że Funcom zrezygnował z ciągnięcia dalej motywu Kitaju i wraca do korzeni, ery Hyboryjskiej i krainy Atlantów. Przykładem jest legendarny już dla graczy AoC dom Croma (dostępne dwa nowe lochy – instancja grupowa i społeczna).

Age of Conan: Hyborian Adventures

Age of Conan za darmo

Dodał: , · Komentarzy: 6

Ostrzcie miecze i topory, szykujcie pancerze, siodłajcie konie, rżnijcie dzie... no... eee, tak! Oto nadchodzi Age of Conan: Unrated, czyli darmowa wersja wydanej już 3 lata temu gry MMO Age of Conan: Hyborian Adventures. Funcom ogłosił, że gra przejdzie na popularny ostatnio model "freemium" znany z takich gier, jak Lord of the Rings Online, Dungeons and Dragons Online czy Champions Online. Co to oznacza? W skrócie sprowadza się to do ograniczeń nakładanych na grających za darmo oraz sklepik z bonusami, za które zapłacimy prawdziwymi pieniędzmi. Wśród ograniczeń znalazła się okrojona ilość klas i slotów na postacie, mniej raidów, mniej lochów... Pełną listę znajdziecie tutaj.

age of conan

Czy tylko mnie ta wiadomość kompletnie nie zaskoczyła? W internecie wprost huczało od dyskusji o możliwości przejścia AoC na model freemium. Nie ma też co ukrywać, że gra nie miała najlepszego startu, który jest szalenie istotny w gatunku MMORPG. Wypuszczony produkt był niedopracowany, wiele obietnic nie zostało spełnionych, sporo systemów nie działało, a po kilku miesiącach gracze odpłynęli do innych produkcji. Widać nawet mimo licznych poprawek i pudełkowego dodatku gra nie przyciągnęła do siebie dość graczy, by zarabiać. Osobiście uważam, że podjęto dobrą decyzję. Czy uratuje ona grę? Może, zobaczymy.

Age of Conan: Hyborian Adventures
aoc

Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda praca w Centrum Obsługi Klienta, zwanym potocznie supportem oraz masz chwilę czasu, serwis Massively przeprowadził dla Ciebie wywiad z Edwardem Walshem III – kierownikiem działu.

"Community Detective will continue to probe the scary depths of various game communities going forward, but I'll also occasionally take time to talk to the folks behind the screen in order to give a clearer picture of the whole. Without further delay, join me after the break for a question-and-answer session with Funcom Customer Service Manager Edward Walsh III.

Przeczytaj pełen wywiad na Massively.com!

Age of Conan: Hyborian Adventures

aoc, funcomGraczy Age of Conan: Hyborian Adventures winna uradować nadchodząca wieść, albowiem Funcom łaskawie wylał kilka ciekawych informacji o nadchodzącej powolnymi, lecz wydaje się stanowczymi krokami aktualizacji.

Na wszystkich serwerach aż szumiało od plotek dotyczących dodania nowych mini gierek PvP. I tak też najwyraźniej się stanie! Może gry będą wyglądały inaczej niż to podejrzewaliśmy ale jednak dostaniemy coś nowego.

The Call of Jhebbal Sag – to nowy tryb gry, na Pustkowiach Piktyjskich w którym to gracze muszą walczyć o utrzymanie kontroli nad strategicznymi regionami Pustkowi.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Nadszedł czas na kolejną z naszych podstron poświęconych grom, które odnaleźć możecie na mapie strony. Tym razem chodzi o Age of Conan: Hyborian Adventures, czyli o jeden z naszych najobszerniejszych działów. Dzięki wysiłkowi naszych grafików podziwiać możecie od dziś nową szatę graficzną.

age of conan

W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się kolejnych niespodzianek z naszej strony!

Age of Conan: Hyborian Adventures

Najbardziej dopracowana gra 2009 roku?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak jak w tytule, proszę państwa, tak jak w tytule. Ponoć wybór dla serwisu MMORPG był ciężki, jednak padło na wielkiego twardziela Conana. Nominacje do tytułu Najbardziej Dopracowanej Gry 2009 roku to właśnie Age of Conan, ale również Dungeons and Dragons Online, Lord of the Rings Online, a także i World of Warcraft.

Jak sam serwis MMORPG przyznaje, Age of Conan startując w połowie roku 2008 był dla wielu graczy jedną wielką porażką z powodu niezliczonych ilości błędów i wczesne zachwyty szybko zginęły gdzieś w polu. Gdy do władzy doszedł jednak nowy dyrektor, Craig Morisson, gra szybko zaczęła piąć się w górę. Dodanych zostało wiele nowych obszarów, naprawiono większość błędów i wszystko zamieniło się oryginalną historię pod tytułem "Jak nie zaczynać historii wielkiego MMO, a jeśli już to zrobisz, spójrz na stronę pięćdziesiąta, która zawiera wszystkie instrukcje naprawy". A Wy co sądzicie? Czy Age of Conan naprawdę zasłużył sobie na przyznany mu tytuł? Oryginalny artykuł znajduje się tutaj (oczywiście po angielsku).

Age of Conan: Hyborian Adventures

Przygotowania do łączenia serwerów w Age of Conan sprawiły, iż niektórzy otrzymali specjalne maile od Funcom. O kogo chodzi?

Postacie, które nie osiągnęły 20 poziomu na bezczynnych kontach (nieaktywność od ponad 7 miesięcy) zostaną usunięte. Zaleca się zatem, aby zalogować się do gry i odpowiednio "podciągnąć" naszych bohaterów – w przeciwnym razie nie będzie można ich już odzyskać. Mamy na to siedem dni, począwszy od wczoraj.

Szczegółowe informacje, w tym FAQ, mają się pojawić w ciągu tego tygodnia.

age of conan
Age of Conan: Hyborian Adventures

Kolejny konkurs Funcom!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niespełna parę dni temu informowaliśmy o kolejnym konkursie związanym z Age of Conan: Hyborian Adventures. Zgadnijcie co nowego? Kolejny konkurs!

Tym razem nie trzeba być kreatywnym, potrafić pisać wiersze, malować, ani układać rymowanki. Tutaj trzeba tylko... być dostosowanym do dzisiejszej internetowej społeczności i posiadać konto na serwisie Twitter lub Facebook, a następnie dołączyć do jednej lub wszystkich z niżej podanych grup:

Na Facebooku:

Na Twiterze:

Warto zauważyć, że im większa liczba grup, do których dołączyliśmy, tym większe szanse na wygraną. Niektóre z nagród to przedmioty w Age of Conan, określony darmowy czas grania oraz dostęp beta do Afe of Conan: Rise of the Godslayer, ale to ponoć nie wszystko.

Do grup dołączyć trzeba do końca 2009 roku. Zwycięzcy zostaną poinformowani przez serwis Funcom o swojej wygranej na serwisach Twitter oraz Facebook. Oryginalna informacja na temat konkursu znajduje się tutaj.

Wczytywanie...