Twórcy "Wiedźmina" odznaczeni przez Prezydenta

1 minuta czytania

Dziś na Zamku Królewskim podczas obchodzenia uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja założyciele CD Projekt – Michał Kiciński i Marcin Iwiński – oraz szef studia CD Projekt RED – Adam Badowski – otrzymali od Prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Za co? Za "wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polskiej".

cd projekt

Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier 'Wiedźmin' nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj – napisali nagrodzeni w oświadczeniu wysłanym głowie państwa. Tym samym Bronisław Komorowski dołączył do plejady prezydentów, którzy otrzymali kolekcjonerską edycję "Wiedźmina 2: Zabójcy królów". Wcześniej tego zaszczytu za sprawą Donalda Tuska dostąpili prezydent USA, Barack Obama i prezydent Bułgarii, Rosen Plewnelijew.

wiedźmin 2: zabójcy królów

Serdecznie gratulujemy! Cieszmy się, że rynek gier został doceniony, ale jesteśmy też ciekawi tego, czy naszemu prezydentowi spodoba się "Wiedźmin"... Jak myślicie?

Komentarze

0
·
To miło że polscy twórcy gier zostali docenieni przez najwyższe władze polskie, świadczy to o tym że branża gier jest traktowana coraz bardziej poważnie.
0
·
Ciekawe, czy Bronek grzmocił w Wiedźmina w Pałacu.
0
·
Teraz Bronek zajmie się grą , i będzie skillował swego wiedzmina:D Coś czuje że nie da pograć dzieciom ....

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...