Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona – Łatka 3.1

1 minuta czytania

Wydana ponad miesiąc temu "Edycja Rozszerzona" do drugiej części przygód Geralta nie tylko wzbogaciła grę o dodatkowe przerywniki filmowe i questy, ale również poprawiła bardziej uciążliwe błędy. Niestety, rzeczywistość w dzisiejszych czasach jest taka, że stworzenie gry idealnej, rozbudowanej i pozbawionej błędów jednocześnie graniczy z cudem.

witcher 2, wiedźmin 2, edycja rozszerzona, patch 3.1

Dlatego też 18 maja studio CD Projekt RED opublikowało patch oznaczony numerem 3.1. Nie wprowadza on wiele zmian i na pewno kilka mniejszych lub większych błędów będzie jeszcze do poprawy, ale osoby, które miały problemy z wyświetlaniem filmów na swoich monitorach, powinny być zadowolone. Wszystkie zmiany wraz z linkiem do pobrania znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

  • Poprawiono wyświetlanie filmów między aktami w grze w formatach obrazu innych niż 16:9.
  • Poprawiono błędy powodujące zamykanie aplikacji podczas uruchamiania listy twórców gry.
  • W Configurator.exe w formacie obrazu na liście wyboru widoczne są opcje dla nVidia Surround, gdy ten jest obsługiwany.
  • Zapisane stany gry z Aktu II ze starszych wersji gry są kompatybilne z Edycją Rozszerzoną, co naprawia krasnoludzki mechanizm w Vergen.
  • Wprowadzono poprawkę dotyczącą problemów z uruchamianiem gry związanych z .NET Framework 4 dla Steama.

Link do aktualizacji.

Komentarze

0
·
Z jednej strony trzeba się cieszyć że REDzi nadal dbają o graczy. Z drugiej jednak strony zastanowić się trzeba dlaczego wydali tak wyraźnie niedopracowany tytuł. Oczywiście są również inne gry wymagające łatania, ale Wiesiek 2 niedługo zacznie królować w ilości wydanych łatek. Nie mówiąc już o wielkości tych łatek, czy ilości naprawianych błędów. Trochę źle to wpływa na obraz gry i włożonej w jej tworzenie pracy.
0
·
Coś prawdy w tym jest, ale trzeba również zwrócić uwagę na to, że jest wiele niedopracowanych gier, które doczekują się max. 2 łatek i to wszystko jeżeli chodzi o dalsze wspieranie tytułu, mimo, że ten wymagałby dalszego dopieszczania. Nie mówiąc już o wielkich łatkach (takich jak Wiedźmin 2.0), usprawniających i znacznie powiększających grę. Normalnie takie coś uznane było by pewnie za DLC i musielibyśmy za to zabulić. Dlatego jestem zadowolony, że nasza rodzima produkcja otrzymuje tego typu rozszerzenia. Zawsze to lepiej, aniżeli miało by ich nie być w ogóle.
0
·
Szkoda, że nie poprawia to błędu z pokerem w II akcie w Vargen. Pomocnik kowala musi zostać pokonany a przy próbie gry od razu pojawia się dialog o tym, że przegraliśmy. W sumie zadanie zostawiłem, jednak na mrocznym te XP-ki są potrzebne za wszystko...

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...