outpost

„Wiedźmin 2” – komiks „Racja Stanu” już 19 kwietnia

2 minuty czytania

wiedźmin, racja stanu

Pojawianie się twórczości okołogrowej, opartej na najznamienitszych wirtualnych światach, przestaje powoli być rozpatrywane w kategorii frapującego i zaskakującego gadżetu, a zaczyna stanowić integralną część promocji każdego wysokobudżetowego tytułu. Książki, komiksy, płyty z muzyką, figurki i bardziej niekonwencjonalne bibeloty. BioWare od kilku lat systematycznie zalewa graczy tego typu tworami i choć ich jakość często można określić jako mocno dyskusyjną, to efekt jest zdecydowanie bardziej wymierny. Skoro Kanadyjczycy potrafią, więc czemu Polacy mają być gorsi?

Tego typu marketingu zdecydowanie brakuje w naszym pięknym kraju. Oczywiście CD Projekt RED i jego sztandarowy tytuł „Wiedźmin”, od dawna posiada swoją bogatą literaturę, która jest systematycznie odgrzewana (lub dopiero wprowadzana na rynkach zachodnich), ale nie ulega wątpliwości, że to trochę za mało. Szczególnie dla gracza, który przeczytał całą sagę już wiele lat temu i oczekuje jakiegoś powiewu świeżości.

Zapewne z podobnego założenia wyszło wydawnictwo Egmont i w ramach serii „Komiksowe Hity” (ukazał się w niej m.in. zeszyt „Mass Effect: Odkupienie”) zostanie wydana nowa, niepublikowana dotąd opowieść o legendarnym „Białym Wilku”. Zaintrygowani?

wiedźmin, racja stanu

Premiera pierwszej części „Racji Stanu” planowana jest na 19 kwietnia (zakończenie przygody w czerwcu), a jej autorami są trzej artyści, którzy z niejednego pieca chleb jedli i są powszechnie szanowani na naszym rynku – Michał Gałka (napisał scenariusz), Arkadiusz Klimka i Łukasz Poller (obaj odpowiadają za rysunki). Co ciekawe, oprócz 23-stronicowego komiksu, w skład zeszytu wejdzie również kilka artykułów traktujących o fenomenie „Wiedźmina” i Andrzeju Sapkowskim, a także materiały przybliżające kulisy powstawania samej historyjki obrazkowej oraz gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”.

Cena? 9,99 zł. Niestety, na ten moment nie wiemy kompletnie nic na temat samej intrygi. Wedle obietnic, więcej szczegółów poznamy już wkrótce.

Komentarze

0
·
komiks o wiedzminie. no ok. choć uważam że wersja b/w wygląda znaaaacznie lepiej niż ta w kolorze. ;P
mam nadzieję ze będzie oddany klimat świata. to jest więcej czerni w czerni!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...