przebudzenie_cienie

„Wiedźmin 2” jest przepiękny

2 minuty czytania

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy polskie gry komputerowe były synonimem tandety i niedopracowania? To były stare i mroczne dni, gdy musieliśmy się najeść sporo wstydu za naszych developerów, którzy byli niemiłosiernie wyśmiewani przez zachodnich krytyków. Jeszcze kilka lat temu sytuacja z tym segmentem naszej kultury, była podobna do współczesnej kinematografii. Serce człowieka nakazywało, aby wspierać projekty znad Wisły, lecz rozum radził błyskawicznie od nich uciekać, piszcząc przy tym jak mała dziewczynka.

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy Królów

Natomiast teraz? Produkcja warszawskiego studia People Can Fly zapowiada się na największy hit zimy i jest promowana przez Electronic Arts tak mocno, że czasem aż boję się otworzyć lodówkę. Świat rozpływa się w zachwytach nad zwiastunem „Dead Island” wrocławskiego Techlandu. „Two Worlds II”, krakowskiego Reality Pump, podobno nawet w odległym Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedaje się jak na pniu.

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy Królów

Zaś „Wiedźmin 2”? Cóż, nie owijajmy w bawełnę, zapowiada się na jedną z najlepszych komputerowych gier fabularnych XXI wieku. Potwierdzają to chociażby trzydzieści dwa najnowsze screeny, które wręcz porażają swoim pięknem i wypełnione są miodem najwyższej jakości. Niby to tylko obrazki, ale na sam ich widok aż ślinka cieknie.

Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy KrólówWiedźmin 2: Zabójcy Królów

Czy dziś mamy prawo odczuwać dumę z klasy i osiągnięć naszych artystów? Zdecydowanie tak i jestem niezmiernie usatysfakcjonowany, że udało mi się dożyć do takich czasów.

Komentarze

0
·
Ten rok bedzie nalezec do polskiej sceny growej.
0
·

Cytat

Produkcja warszawskiego studia People Can Fly zapowiada się na największy hit zimy i jest promowana przez Electronic Arts tak mocno, że czasem aż boję się otworzyć lodówkę


Nie bój się, tam jest tylko Mariusz.
0
·
Tylko albo aż. Grafika Wilka faktycznie cudowna.
0
·
Mam nadzieję, że w 2 włosy będą binnowane. Jego brak jest irytujący w nowych grach.
0
·

Cytat

Nie bój się, tam jest tylko Mariusz.


Gdzie znowu jestem??
0
·
Rzeczywiście świetna grafika!
0
·
Naprawdę wyglądają te grafiki nieźle. Tak dobrze, że chyba nie są one robione bezpośrednie z gry, coś tak mi się wydaje.
0
·
Zastanawiam się tylko za ile lat uzbieram na sprzęt, który mi to udźwignie.
0
·
Dokładnie, grafika jest przepiękna, te szczegóły... można by powiedzieć, że takie HD w grach , ale niech podadzą na jakim sprzęcie robione i za ile. Mi 2-letnie gry na full detalach nie działają, a co dopiero premierowa gra z takimi szczegółami. Coś mi się wydaje, że karta z DirectX11 obowiązkowa
0
·
Screeny są bezpośrednio z gry z tego co mi wiadomo, a wymagania sprzętowe można już znaleźć w sieci na wielu portalach.

Cytując za Polter.pl
http://gry.polter.pl/...rzetowe-w44885

Wymagania minimalne:
System operacyjny: Windows XP/Vista
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub podobnej mocy procesor AMD
Pamięć: 1 GB dla Win XP / 2 GB dla Win Vista
Karta graficzna: Nvidia GF 8800 512 VR lub podobnej mocy karta ATI
Dysk twardy: 8GB dla gry i 8GB na dodatkową zawartość (bonus content)
0
·
Minimalne to już do dłuższego czasu znana a co do HQ to:

"Ale co z high-endowym sprzętem i efektami? Jeśli weźmiecie pod uwagę nową, mocną konfigurację i dodacie do tego przynajmniej jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, dostępna na rynku kartę graficzną lub procesor, to będziecie w stanie pograć sobie w pełnej szczegółowości w full HD i będzie to w miarę płynna gra - jeżeli za płynną przy takim sprzęcie możemy uznać 30fps-ów... "

Tomasz Gop

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...