Jeżeli w miejscu, w którym znaleźć można dany kij, znajduje się "---", oznacza to, że jest on powszechnie dostępny w sklepach bądź można znaleźć go często w różnych lokacjach.
Kij
Kij to najprostsza i najmniej efektywna z broni drzewcowych. Może mieć długość od 1,8 do grubo ponad 2 metrów. Wykonuje się go z dębowego drewna i często obija metalem na obu końcach. Do władania nim trzeba używać obu rąk.
Pochodzi ze złotego wieku w dziejach elfów z Dłoni Seldarine i krasnoludów z Głębi Dorna. Laska ta została wyrzeźbiona i ukształtowana z największą starannością; potem na całej długości wyryto elfie napisy runiczne. Mimo że większość czarodziejów z Dłoni wolało nie angażować się w walkę wręcz, nosili tę laskę jako symbol mocy i jedności.
Miejsce: losowy łup ze stołu na drugim poziomie Wieży Labelasa w Odciętej Dłoni
Laska Gniewu Natury
Pewna szczególnie bojowo nastawiona grupa sylvanickich druidów stworzyła tę obitą żelazem laskę, aby w imieniu przyrody ukarać tych, którzy bezczeszczą lasy i wykazują brak szacunku wobec zakonów druidów. Sylvanici zazwyczaj używali tej broni przeciwko kapłanom Malara i innych podobnych bogów.
Laski tej używali kapłani Moradina w swych najczarniejszych dniach. Umagiczniona przez kilku wielkich kapłanów, Laska Oddechu Moradina wskrzesiła kilku największych krasnoludzkich bohaterów z Głębi Dorna. Ostatnio użyto jej do wskrzeszenia Creeda Dorna, którego zabili elfi łucznicy I magowie podczas bitwy w pobliżu Przełęczy Kuldahar. Ukryto ją w Niższej Głębi Dorna, by nie ukradły jej orki, gdy w końcu udało im się przełamać obronę krasnoludów.
Miejsce: do kupienia u Nyma w Wiosce gnomów w Niższej Głębi Dorna
Ochrona Spendelarda
Czarodziej Spendelard zdobył sławę dzięki swoim niezwykle praktycznym zaklęciom. W czasie dalekich wypraw życie często stawiało go w obliczu wielu zagrożeń. W takich sytuacjach używał on do obrony laski, którą sam wykonał. Potem Spendelard wszedł w posiadanie innej laski, która bardziej przypadła mu do gustu, dlatego sprzedał swoją starą broń wędrownemu druidowi Chauntei.
Komentarze
Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Dodaj komentarz