Płaszcze

4 minuty czytania

cienisty płaszcz Cienisty płaszcz

Po bliższym przyjrzeniu się widać, że jest on zrobiony z jakiegoś nieznanego materiału. Noszący go będzie wydawał się tak cienisty, jak sam płaszcz.

peleryna nadciągającej burzy Peleryna Nadciągającej Burzy

Ta na pierwszy rzut oka wytarta szata została "uśpiona" przez Lysan, która nie chciała, żeby ktoś rozpoznał ją jako kapłankę Auril. Wystarczy jednak, że spadnie na nią jeden płatek śniegu, a przeistoczy się w iskrzący, biały płaszcz, który umożliwi temu, kto go nosi, unoszenie się ponad zaspami śnieżnymi i przechodzenie przez nawet najbardziej rwące i lodowate rzeki. Większość kupców nie będzie chciała go odkupić, a jeśli tak, to za bardzo niską cenę, ponieważ uważają oni, że to przedmiot poświęcony Auril, Lodowej Pannie, i prawdopodobnie może przyciągać jej czcicieli... oraz ściągać na właściciela niezadowolenie bogini.

Stworzona w czasie obrzędów Nadchodzących Burz (początek zimy), odprawianych ku czci Auril, szata ta została obdarzona odpornością na płomienie, dzięki czemu pozwala temu, kto ją nosi, na ich powstrzymywanie. Choć kapłanki Auril są z natury odporne na zimno i potrafią poruszać się po śniegu i przebywać lodowato zimne rzeki, szaty takie stanowią dodatkową ochronę przed zimnem (co pozwala noszącemu, który był już wcześniej odporny na zimno, na absorbowanie jego energii). W rezultacie osoba ubrana w taką szatę może nawet pochłaniać gorąco z ataków ogniowych. Oprócz tego szatę tę można kilka razy dodatkowo obdarzyć mocą, dzięki której osoba ją nosząca będzie mogła pokonać jakąkolwiek przeszkodę, która ją miała zatrzymać, taką jak zaklęcie Pajęczyna, paraliż ghuli, zaklęcie Unieruchomienie osoby itp.

 • Specjalne:
 • Waga: 1
 • Może używać: wszyscy
 • Miejsce: otrzymasz ją od Whitcomba w gospodzie "Korzenna Piwnica" w Kuldahar po zabiciu Lysan

peleryna ogni piekielnych Peleryna Ogni Piekielnych

Peleryna Ogni Piekielnych została utkana z brody ognistego Azera. Przez piętnaście lat nosił ją wysoki kapłan Kossutha o imieniu Ullabem, ale w końcu poległ w walce z kapłanką Ishitii. Kiedy potem kapłanka chciała zniszczyć szatę, efreccy przyjaciele Ullabema wytropili ją i zabili. Jeden z nich zatrzymał pelerynę. Była ona w jego posiadaniu aż do czasu, kiedy pewien sprytny złodziej przywołał dżina z drzewa sandałowego i poprosił o przyniesienie sobie tego płaszcza. Powiadają, że peleryna utrzymuje swoją moc, aż zostanie użyta pewną liczbę razy. Kiedy moc się wyczerpie, zostaje ona przyzwana z powrotem do sfery żywiołu ognia.

płaszcz glimglama Płaszcz Glimglama

Ten ciężki płaszcz niegdyś należał do gnoma wojownika o imieniu Glimglam. Ten wyjątkowy jak na swoją rasę bohater przemierzał krainy zamieszkane przez gnomów w poszukiwaniu olbrzymów i goblinów. Kiedy znalazł jakiegoś, to natychmiast go zabijał. Płaszcz sporządziła dla niego żona, Enetta, która następnie poprosiła kapłanów Garla Błyskozłota, żeby obdarzyli go mocą magiczną. Kiedy Glimglam poległ w walce z królem ognistych olbrzymów, jego żona naszyła na przodzie płaszcza czerwone serce i pochowała w nim męża. Dwadzieścia lat po śmierci Glimglama złodzieje z ludzkich osiedli splądrowali jego grobowiec i ukradli płaszcz. Później sprzedali go ogrom w zamian za wino i prawo do przejazdu przez szczególnie niebezpieczny rejon Wysokich Wrzosowisk.

 • Specjalne:
  • +1 do klasy pancerza
  • +1 do rzutów obronnych
 • Waga: 4
 • Może używać: wszyscy
 • Miejsce: losowy łup z Uligara w starym młynie na Przełęczy Kuldahar

płaszcz mithrana Płaszcz Mithrana

Ten elfi płaszcz utkany z jedwabiu i wełny był własnością potężnego czarnoksiężnika z Myth Nantar, imieniem Mithran Lightpetal. Mirhran znany był z umiłowania podróży oraz z faktu, że był akceptowany przez "N'TelQuessir" albo "nieludzi", nie-elfich mieszkańców świata. Płaszcz stał się właściwie przyczyną jego klęski, gdyż został utkany i umagiczniony przez jego mrocznoelfią kochankę, Rauve Vrinn. Styl tego czarnogranatowego płaszcza był tak wyraźnie nie elfi, że jego towarzysze stali się podejrzliwi.

W końcu znajomy Mithrana, elfi łowca drowów imieniem Gaedel, odkrył odosobnioną kryjówkę Rauvy w lasach otaczających Myth Nantar. Z małą grupą wojowników Gaedel napadł na jej chatę i ją zabił. Kiedy Mithran odkrył co się stało, wpadł w szał. Mag zabił Gaedela i jego braci, równając ich domek myśliwski z ziemią. Rodzina Gaedela zdecydowała się zemścić, zabijając niewiedzącego, co dalej robić Mithrana. Jego płaszcz został odzyskany przez jego dobrego przyjaciela, krasnoludzkiego wojownika Haela Bronzelake. Gdyby nie to, pochłonęłyby go fale Morza Spadających Gwiazd, które zalało Myth Nantar kilka lat później.

 • Specjalne:
  • +3 do klasy pancerza
  • +2 do rzutów obronnych
 • Waga: 5
 • Może używać: wszyscy
 • Miejsce: losowa nagroda za przyniesienie Orrickowi Szaremu "Teorii Mythali"

płaszcz ochrony +2 Płaszcz ochrony +2

Jest to zwykły płaszcz, który został obdarzony niewielkimi magicznymi właściwościami, poprawiającymi klasę pancerza oraz rzuty obronne właściciela. Jest doskonały dla magów i innych, którzy nie mogą nosić cięższych, bardziej ograniczających typów pancerza.

 • Specjalne:
  • +2 do klasy pancerza
  • +2 do rzutów obronnych
 • Waga: 3
 • Może używać: wszyscy
 • Miejsce: wór w Jaskini Lodowych olbrzymów w Lodowcu Ząb Wielkiego Gada

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...