Kresselack

3 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

icewind dale,kresselack,czarny wilk kresselack,czarny wilk

Zmarły wojownik-zdobywca Czarny Wilk Kresselack. Niegdyś panował nad wielkim imperium, uśmiercając rzesze wrogów. Nie było godnego mu przeciwnika, a życie dostarczało samych przyjemności… do czasu. Przyszła chwila, gdy poczuł, że starzeje się. Po raz pierwszy od urodzenia zaczął się bać. Był to początek jego upadku – rozmyślał nad tym, co może jeszcze zrobić w pozostałych mu latach. Królestwo, na zbudowanie którego potrzeba było setek ofiar, straciło na znaczeniu.

W końcu wpadł na pomysł. W największej tajemnicy rozkazał zbudować grobowiec, w którym go znalazłeś. Na ten cel przeznaczył praktycznie całe bogactwo swojego imperium. Gdy budowa została ukończona, przybył do krypty z najwierniejszymi sługami... po czym zgładził wszystkich i pochował w Dolinie Cieni, aby stali się jego strażnikami. Ostatecznie zabił sam siebie. Jednak zamiast stanąć u boku Myrkula, Władcy Umarłych, został skazany na wieczną tułaczkę po własnym grobowcu.

icewind dale,kresselack,czarny wilk kresselack,czarny wilk

Oczekiwał na twoją drużynę, gdy przebijałeś się przez zastępy nieumarłych. Przyznaje się do bycia złym, jednak zaprzecza jakimkolwiek związkom z nękaniem Kuldahar. Za to daje do zrozumienia, że wie, kto może być za to odpowiedzialny. Zdradzi ten fakt jedynie, jak wyświadczysz mu przysługę. Polega ona na zabiciu kapłanki Auril, Lodowej Dziewicy, która upodobała sobie Dolinę Cieni na kult bogini. Przez jej działania wszędzie dookoła panuje coraz większy mróz, a jakiekolwiek płomienie wygasają. Grobowiec Kresselacka jest dla niej odrażający, ale nie mogła do niego wkroczyć dzięki wielu potężnym strażnikom. Tak, tym samym, których sprzątnąłeś po drodze na trzecią kondygnację.

Jako że faktycznie jesteś niejako odpowiedzialny za uczynienie krypty podatną na wpływy Auril, wypada zgodzić się z warunkami zmarłego. Mimo iż teoretycznie nic nie czuje, nie chce spędzić wieczności w zimnym, ciemnym piekle. Co więcej, aurylitka stanowi również zagrożenie dla Kuldahar. Ową kapłanką okazuje się Lysan, kelnerka z gospody "Korzenna Piwnica". Znajdziesz ją w jednej z jaskiń w Dolinie Cieni. Rozmowa nie przynosi żadnych innych rezultatów poza walką. Gdy ubijesz kobietę, wróć do Czarnego Wilka. Otrzymasz 13000 punktów doświadczenia oraz możliwość przeszukania jego grobowca. Znajdziesz w nim 53 Sztuki złota (tyle zostało z bogactwa rzekomego imperium?), Hełm Kresselacka, Miecz Kresselacka, Miksturę uzdrowienia, Zbroję płytową Kresselacka i losowo: Kołyska Mielikki / Miecz długi najlepszej jakości +1 / Miecz półtoraręczny przenikania +1 / Olbrzymi miecz oburęczny / Płomienny krótki miecz +1 / Turodahel.

icewind dale,kresselack,czarny wilk kresselack,czarny wilk

Co do informacji o tym, kto jest odpowiedzialny za zło toczące Kuldahar, to Kresselack zaskoczy cię. Nie wie, kto macza w tym palce, ale na pewno nikt w Dolinie Cieni. Jako że duch jest nieśmiertelny, nie da rady policzyć się z nim za wystrychnięcie na dudka. Z drugiej strony samotna tułaczka przez wieki po pustym w tej chwili grobowcu być może jest wystarczającą karą?

Miejsce:

  • trzeci poziom Grobowca Kresselacka w Dolinie Cieni

Mechanicznie

Płeć Mężczyzna
Charakter Neutralny zły
Punkty życia 300
Doświadczenie po zabiciu 7000
Klasa Brak
Poziom 0
TraK0 1
Ilość ataków na rundę 5
Cechy
Siła 18/100
Inteligencja 12
Zręczność 18
Mądrość 10
Kondycja 18
Charyzma 14
Szczęście 0
Klasa pancerza
Bazowa -10
Przeciwko broniom obuchowym 0
Przeciwko broniom kłującym 0
Przeciwko pociskom 0
Przeciwko broniom siecznym 0
Rzuty obronne
Przeciwko śmierci 1
Przeciwko różdżkom 1
Przeciwko polimorfii 1
Przeciwko zionięciu 1
Przeciwko czarom 1
Odporności
Na ogień 100
Na zimno 100
Na elektryczność 100
Na kwas 100
Na magię 100
Na magiczny ogień 100
Na magiczne zimno 100
Na obrażenia sieczne 100
Na obrażenia kłute 100
Na obrażenia obuchowe 100
Na obrażenia od pocisków 100
Morale 20
Punkt złamania morale 0
Czas regeneracji 1

Biegłości

Przedmioty

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...