posiadlosc

Klasy

3 minuty czytania

Klasa postaci jest czymś w rodzaju profesji kub kariery. Jest tym, w czym twój bohater wprawiał się od najmłodszych lat. Każda klasa dysponuje odmiennymi specjalnymi mocami, dostępnymi tylko dla niej.

Wojownik

wojownik, klasywojownik, klasy

Wojownik to rycerz, fechmistrz, żołnierz i miłośnik bójek. Jego życie wypełnia poznawanie broni i taktyki. Można go spotkać na polu bitwy, ale również walczącego z potworami. Dobry wojownik musi być silny i zdrowy – inaczej ma nikłe szanse na przetrwanie.

Zdolności specjalne: zaawansowana biegłość w broni.
Ograniczenia: brak.

Łowca

łowca, klasyłowca, klasy

Łowca to wojownik, myśliwy i leśnik. Biegle posługuje się bronią i jest wytrawnym znawcą lasu. Często chroni i pomaga zagubionym wędrowcom i uczciwym wieśniakom. Łowca musi być silny, mądry i znać naturę, by żyć pełnią życia.

Zdolności specjalne: zaawansowana biegłość w broni, możliwość walki dwoma broniami, wróg rasowy, zauroczenie osoby/ssaka. Na 8. poziomie Łowca może rzucać czary kapłana.
Ograniczenia: tylko człowiek i półelf zostać Łowcą; muszą mieć dobry charakter.

Paladyn

paladyn, klasypaladyn, klasy

Paladyn to szlachetny i prawy rycerz; symbol wszystkiego co dobre i prawe. Jest jak wojownik nieodłącznie związany z walką, żyje jednak ideałami prawości, sprawiedliwości, uczciwości, pobożności i rycerskości. Stara się być żywym przykładem tych przymiotów, by inni mogli uczyć się od niego, podziwiając jego chwalebne czyny.

Zdolności specjalne: zaawansowana biegłość w broni, Odpychanie nieumarłych, +2 wszystkich rzutów obronnych, Wykrywanie i ochrona przed złem. Na 9 poziomie paladyni uzyskać zdolność do rzucania czarów kapłana.
Ograniczenia: tylko człowiek może być Paladynem; musi mieć Praworządny dobry charakter.

Kapłan

kapłan, klasykapłan, klasy

Kapłan (dowolnej religii) zaspokaja duchowe potrzeby wspólnoty. Jest zarówno obrońcą, jak i uzdrowicielem. Nie jest jednak niechętny walce. W przypadku zagrożenia złem kapłan bez wahania odnajdzie je i zniszczy. Dotyczy to również złych kapłanów, którzy jednakże niszczą dobro.

Zdolności specjalne: Odpychanie nieumarłych, rzucanie czarów.
Ograniczenia: nie może używać siecznych i kłutych broni.

Druid

druid, klasydruid, klasy

Druid jest kapłanem natury i neutralności oraz tego, co dzikie we wspólnocie. Wykorzystuje swe moce do chronienia i zachowania równowagi w świecie.

Zdolności specjalne: zmiana kształtu, rzucanie czarów.
Ograniczenia: może nim być tylko człowiek lub półelf; może nosić jedynie skórzane zbroje; może używać tylko maczug, strzałek, włócznie, sztylety, proce i kijów.

Mag

mag, klasymag, klasy

Mag który poświęca się jednej szkole magii w stopniu większym niż innym, jest nazwany specjalistą. Dzięki temu rośnie liczba czarów, które może rzucić, ale traci zdolność do rzucania czarów z opozycyjnych szkół. Rozważ wady i zalety z ostrożnością. Mag posiada osiem podklas: Mistrz odrzucania, Mistrz przywołań, Mistrz poznania, Mistrz zauroczeń, Iluzjonista, Mistrz inwokacji, Nekromanta, Mistrz przemian.

Zdolności specjalne: rzucanie czarów.
Ograniczenia: nie może nosić zbroi; jako broni może używać tylko sztyletów, kijów, strzałek i proc.

Złodziej

złodziej, klasyzłodziej, klasy

Złodziej to zręczny łotrzyk, który stara się osiągnąć własne cele – dobre lub złe. Jego znakami rozpoznawczymi są spryt, zwinność i ciągłe krycie się w cieniu. Tylko od złodzieja zależy, czy wykorzysta swe talenty przeciw niewinnym wędrowcom, bogatym kupcom, potworom lub gnębiącej biedaków władzy.

Zdolności specjalne: krycie się w cieniu, kradzież kieszonkowa, otwieranie zamków, wykrywanie i rozbrajanie pułapek.
Ograniczenia: nie może mieć praworządnego dobrego charakteru; nie może nosić żadnej zbroi, z wyjątkiem skórzanej i ćwiekowanej; nie może używać tarcz z wyjątkiem puklerza; może władać tylko maczugami, sztyletami, strzałkami, kusze, krótkie łuki, proce, długie miecze, krótkie miecze i kijów.

Bard

bard, klasybard, klasy

Bard również jest łotrzykiem, ale znacznie różniącym się od złodzieja. Jego siłą jest wdzięk i urocza osobowość. Z ich pomocą oraz z pomocą dowcipów kroczy przez świat. Bard to utalentowany muzyk i chodzący magazyn plotek, opowieści i wiedzy. Wie nieco o tym, co spotkał na swej drodze. Zna się właściwie na wszystkim, ale w niczym nie jest mistrzem. Wielu bardów to łajdacy, ale mimo to ich opowieści i pieśni są z radością witane niemal wszędzie.

Zdolności specjalne: kradzież kieszonkowa, pieśni barda, rzucanie czarów, wysoka zdolność Wiedzy.
Ograniczenia: może nim być tylko człowiek i półelf, musi mieć neutralny charakter, nie może używać tarcz i zbroi cięższej niż kolczuga.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...