Star Wars: The Old Republic

Chociaż na kolejny dodatek do "The Old Republic" będziemy musieli jeszcze poczekać, to darmowe konta w tym sieciowym MMO będą obciążone mniejszymi restrykcjami niż do tej pory. Czy to oznacza, że warto zrezygnować z płacenia abonamentu?

the old republic

"The Old Republic" to przykład tytułu, który co prawda pozwala bawić się za darmo, jednak liczne ograniczenia mają nas zachęcić do comiesięcznego przelewania pieniędzy na konto twórców. Gigant taki jak EA nie pozwoli sobie na stratę zysków, jednak właściciele gry wyciągają rękę w stronę tych, którym ograniczenia przeszkadzały w beztroskiej walce po stronie Imperium Sithów lub Republiki.

Star Wars: The Old Republic

W grudniu 2011 miała miejsce premiera gry "Star Wars: The Old Republic", należącej do gatunku MMORPG, a nie cRPG jak seria "Star Wars: Knights of The Old Republic", której jest duchowym spadkobiercą. Granie wymagało płacenia abonamentu, ale niespełna rok później, w listopadzie 2012, wprowadzono wariant free-to-play.

star wars: the old republic

Wydaje się, że nie taki był plan, że tym samym nie osiągnięto oczekiwanego sukcesu. Jednak czy dziś "Star Wars: The Old Republic" wciąż jest wart uwagi? Świat "Gwiezdnych wojen" uległ rozbudowie – powstały nowe gry i filmy. Jednym zdaniem: cieszy się jeszcze większą popularnością, a także kusi, aby poznawać go i przebywać w nim jak najdłużej. Dlatego postanowiłem dać szansę tej już nienowej produkcji.

Star Wars: The Old Republic

Scenarzysta Mass Effecta wraca do BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 4

Drew Karpyshyn, scenarzysta "Mass Effect" i "Mass Effect 2" powrócił do BioWare po trzyletniej pauzie. Pracował też nad opowieściami w "Knights of the Old Republic" i "Jade Empire". Przerwa scenarzysty była spowodowana pracą nad jego własnym projektem – trylogią "Chaos Born". Z BioWare współpracuje od 2000 roku.

drew karpyshyn

"Praca w BioWare była wyzywająca, ale bardzo wdzięczną pracą i fajnie jest wrócić do zespołu" – napisał na swoim blogu. "Podejrzewam, że wiele osób zastanawia się, czy oznacza to, że firma ogłosi nowy projekt, związany z moim powrotem. Krótka odpowiedz brzmi: nie." Karpyshyn ma zająć się pracą nad "Star Wars: The Old Republic". Wciąż to wiadomość budząca wiele nadziei związanych z przyszłymi tytułami BioWare. Myślicie, że się sprawdzą?

Star Wars: The Old Republic

Własna rezydencja w SW: TOR

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wreszcie swojej premiery doczekał się dodatek do gry "Star Wars: The Old Republic" pod tytułem "Galactic Strongholds". Rozszerzenie miało pojawić się już w czerwcu bieżącego roku, jednak data jego premiery została przesunięta, ponieważ, jak tłumaczyli twórcy, dzieło trzeba było dopieścić. Nie mniej zostało już dopieszczone!

galactic strongholds

Aktualnie w tytuł zagrać mogą jedynie abonenci "The Old Republic", natomiast pozostali gracze będą mogli cieszyć się dodatkiem dopiero w październiku.

Star Wars: The Old Republic

Twórcy Star Wars: The Old Republic pragną pomóc graczom w zdobyciu nowego poziomu, stąd przez cały tydzień za zabitych wrogów i ukończone zadania otrzymamy podwójną ilość punktów doświadczenia.

the old republic

EA ponownie oferuje podwójną ilość punktów doświadczenia przez cały tydzień, począwszy od 1 lipca. To doskonała okazja do wzmocnienia naszych postaci i sprawdzenia nowych atrakcji, jakie przyniosła niedawna aktualizacja oznaczona numerkiem 2.8. Warto pamiętać, że otrzymamy nie tylko podwójny zastrzyk punktów doświadczenia, ale także tych zapełniających nasz pasek Dziedzictwa (Legacy). Cała akcja potrwa do 7 lipca.

Star Wars: The Old Republic

Electronic Arts przygotowało specjalną letnią ofertę dla wszystkich, którzy nie posiadają abonamentu w Star Wars: The Old Republic. Od 30 czerwca w ramach Summer Pass będą mogli skorzystać z wszystkich zalet opłacania comiesięcznego haraczu z dość dużą zniżką.

star wars the old republic

Stara Republika wciąż utrzymuje się na rynku, chociaż duża w tym zasługa przejścia gry na model F2P. Wciąż jednak posiadacze "darmowego" konta muszą się liczyć z dość znacznymi restrykcjami. EA postanowiło wyciągnąć do nich pomocną dłoń i zaoferować abonament na 4 miesiące ze znaczną zniżką. Czy warto zainteresować się Summer Pass?

Star Wars: The Old Republic

Specjalnie przygotowany materiał The Old Republic Insider przedstawia listę nowości, które pojawią się w nadchodzących dwóch miesiącach w grze wraz z odblokowaniem zawartości dodatku Galactic Starfighter.

star wars the old republic, galactic starfighter

Wspomniane rozszerzenie do The Old Republic jest już dostępne w ramach wcześniejszego dostępu od grudnia dla wszystkich, którzy uiszczają abonament, niemniej już 14 stycznia z tego luksusu będą mogli skorzystać także gracze o preferencyjnym statusie konta. Gra korzysta z systemu F2P, a więc zawartość ta zostanie odblokowana dla pozostałych dokładnie 4 lutego.

Star Wars: The Old Republic

Choć "Star Wars: The Old Republic" można śmiało określić jako średnio udany eksperyment, który finalnie zawiódł oczekiwania graczy, to jednak zalicza on się do ścisłej śmietanki tytułów, jakie należy ograć w swoim wirtualnym życiu. Szczególnie, jeżeli mienisz się fanem "Gwiezdnych Wojen" i jesteś tak głodny kosmicznych przygód, że skonsumowałbyś Pizza the Hutta bez popitki, a potem poprosiłbyś o dokładkę (tylko, na śmoc, nie zamawiaj kosmicznego specjału!). O ile można wiele negatywnego powiedzieć o rozgrywce i ogromnym potencjale, który został bardzo szybko zmarnowany, to o warstwie fabularnej nie potrafiłbym napisać złego słowa, gdyż potem wyrzuty sumienia powoli trawiłyby moje wnętrzności.

the old republic

Kanadyjczycy nie są w ciemię bici i wciąż wierzą w swojego pierwszego MMORPGa, dlatego też nie szczędzą pieniędzy na promocję, mimo iż od premiery (zarówno tej pierwotnej, jak i startu modelu free-to-play) upłynęło wiele wody w Wiśle. Stąd też, specjalnie dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować swoich sił na gwiezdnym froncie, BioWare Austin przyszykował specjalny zwiastun z żywymi aktorami, starający się zachęcić do chwycenia za blaster i użycia mocy, aby złoić tyłek swojemu sąsiadowi. Czy skutecznie? Przekonajcie się sami.

Star Wars: The Old Republic

Materiał wideo prezentuje fragmenty gameplay'u przedstawiające nam pobieżnie wgląd na nowe lokacje, a także jednostki Huttów. Premiera rozszerzenia planowana jest na wiosnę bieżącego roku, cena wynosić ma 9,99 dolarów dla opłacających abonament, oraz 19,99 dla całej reszty. Dodatek do "Star Wars: The Old Republic" podnosi limit możliwych do zdobycia poziomów doświadczenia do 55, dodaje pięć nowych lokacji oraz nowy, dubbingowany wątek fabularny.

Star Wars: The Old Republic

Związki homoseksualne w "Star Wars: The Old Republic"

Dodał: , · Komentarzy: 4

Związki partnerskie tych samych płci w grach komputerowych przestały być czymś dziwnym dzięki Bioware. Trzeba przyznać, że developer bardzo odważnie wprowadził motyw homoseksualizmu do swoich produkcji, co niewątpliwie nie spodobało się wielu graczom na całym świecie. Były w Dragon Age, nie zabrakło ich w Mass Effect, a za niedługo będzie taka możliwość także w "Star Wars: The Old Republic".

star wars: the old republic, f2p, free to play
Wczytywanie...