Inkwizytor Sithów

3 minuty czytania

Złowieszczy, zwodniczy, niezwykle uzdolniony użytkownik Mocy

Historia Imperium Sithów pełna jest intryg i mrocznych sekretów, czyli tego, co Inkwizytorzy Sithów lubią najbardziej. Zdrada w Imperium czai się za każdym rogiem, a przeżycie zależy od naturalnej przebiegłości i woli do manipulowania zarówno wrogami, jak i sprzymierzeńcami. Inkwizytor eksperymentuje z zakazanymi mocami nie tylko, aby przeżyć w tym bezwzględnym otoczeniu, ale również po to, żeby zwiększyć swój autorytet.

Niezależnie od potencjału, tylko kilku akolitom udało się przeżyć rygorystyczne próby i zostać Inkwizytorami. Jedynie najbardziej zdeterminowani uczniowie osiągną taki sukces i to właśnie na nich należy uważać. Dzięki swojemu geniuszowi do manipulacji, mają umiejętności, aby wykorzystywać wrogów oraz sprzymierzeńców do własnych celów. Za pomocą Mocy mogą wyssać życie ze swoich przeciwników i użyć tego do nakarmienia siebie oraz sojuszników.

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Ich zdolności są bardzo zróżnicowane, ale największe przerażenie wzbudza umiejętność władania Mocą, która sprawia, że na polu bitwy tworzą piękne widowisko. Z palców Inkwizytorów wystrzeliwują iskrzące się błyskawice, oplatające wrogów nićmi czystej Mocy. Ponieważ są zdolni do zamiany mocy w błyskawicę, aby ogłuszać, ujarzmiać i niszczyć, stało się to ich wizytówką. Ci, którym udało się przeżyć dotknięcie ich Mocy, przez całe życie odskakują na dźwięk wyładowań elektrycznych.

Opanowując do mistrzostwa Ciemną Stronę Mocy

Aby osiągnąć wyżyny mocy, Inkwizytor potrzebuje czegoś więcej niż tylko błyskawic i ostrego jak brzytwa umysłu. Najgroźniejsi z nich ośmielają się odkrywać niekonwencjonalne praktyki poprzez studiowanie zagadek przeszłości i odblokowywanie nowych mocy tylko dla siebie. Moc jest źródłem niewyczerpanego potencjału, a oni wykorzystują ją i naginają do swojej woli. Taka potęga pozwala Inkwizytorom kształtować przyszłość Imperium... bądź po prostu stawać się architektami własnego upadku.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Zniszczenie, jakie zostawiają za sobą Inkwizytorzy Sithów, rzadko pozwalają na przetrwanie jakichkolwiek obrazów. Jednakże w przypadkach, gdzie udało się złapać ich furię na holokronach, czuje się przytłaczającą obecność i moc budzącą grozę. Dzierżąc miecz świetlny, czy po prostu atakując samą błyskawicą, prezentują zawsze oślepiającą moc zabójczej energii.

Ubiór

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Podkreślanie swojej potęgi i autorytetu, to najwyższy priorytet dla Inkwizytorów Sithów. Ich wybór strojów odzwierciedla tę strategię, ponieważ często preferują mroczne, silnie kontrastujące szaty, które wyrażają ich złożone gusta i żądzę władzy. Nie mniej jednak pomimo królewskiego wyglądu, zawsze zważają na to, czy ich ubiór pozwala na swobodę ruchów, aby mogli wykonywać oszałamiające akrobacje w walce na miecze świetlne. Oczywiście niektóre z ich strojów są tak zaprojektowane, aby samym wyglądem wzbudzały strach w tych, z którymi rozmawiają.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Mierząc się ze zdradzieckim Sithem czy z tłumem żołnierzy Republiki, Inkwizytor walczy z niepohamowaną furią, aby stworzyć dookoła siebie burzę zniszczenia. Wyspecjalizowani w przekazywaniu Mocy dalej, mogą czerpać ze swoich oraz innych esencji życiowych. Uzyskana energia może być wykorzystana do wzmocnienia ich mocy, ranienia wrogów, a nawet do dodawania sił sprzymierzeńcom. Zdolności władania mieczem świetlnym są równie imponujące. Często dzierżąc broń o podwójnym ostrzu, stosują szybkie, przebiegłe i zabójcze manewry, aby powalać wrogów z nieprawdopodobną prędkością.

Specjalizacje

Mag

Star Wars: The Old Republic

Ciemna Strona skrywa niebezpieczne tajemnice, a także bezgraniczną moc dla tych, którzy odważą się ją odkryć. Mag sięga do najgłębszych zakamarków Mocy, aby wykorzystać ulotną energię, która może siać spustoszenie wśród wrogów, a także wzmacniać i leczyć towarzyszy. Powietrze wokół Maga trzeszczy od mrocznej energii, a głupcy, którzy staną na jego drodze, szybko odkryją nową definicję cierpienia.

Zabójca

Star Wars: The Old Republic

Szybkość oraz podstęp to broń w arsenale Zabójcy. Czy to potajemnie infiltrując bazę Republiki, aby zlikwidować ważny cel, czy to taktycznie włączając się w wielką walkę, podwójny miecz świetlny Zabójcy błyska z morderczą precyzją, utrzymując bezustanny atak oraz, w razie konieczności, potężną osłonę. Zabójca potrafi posługiwać się Mocą z dużą łatwością, mentalnie atakując wroga i manipulując starciem, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...