Korriban

2 minuty czytania

Ojczyzna Sithów

Region: Kontrolowane przez Imperium Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Imperium Sithów

Status: Dokładnie kontrolowana przez Sithów

Teren: Czerwona, skalista pustynia

Kluczowe fakty: Pierwotna ojczyzna Sithów

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Pierwsi Sithowie żyli na czerwonej, pylistej planecie Korriban. Byli zdeterminowani, aby urosnąć w siłę mimo jej surowego klimatu. Udało im się stworzyć cywilizację odważnych istot, która stała się nawet jeszcze silniejsza po przybyciu tam wygnanych przez powstający Zakon Jedi, użytkowników Ciemnej Strony Mocy, którzy zmieszali się z Sithami. Ta starożytna cywilizacja stała się w końcu superpotęgą i zmierzyła się z Republiką w czasie Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej. Porażka zmusiła garstkę ocalałych do ucieczki w przestrzeń kosmiczną, gdzie przegrupowali się i odbudowali swoją potęgę.

Po pewnym czasie nowe Imperium Sithów straciło dostęp do Korriban. Zmiana nastąpiła przed kilkoma stuleciami po wizycie dwóch wracających z Wojen Mandaloriańskich Jedi. Revan i Malak, gdyż tak się nazywali, przeszli na Ciemną Stronę Mocy i próbowali przywrócić dziedzictwo Sithów w znanej galaktyce. Jednakże w końcu zwrócili się przeciwko sobie i ulegli samozniszczeniu.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Prawdziwe Imperium Sithów, zarządzane przez tysiącletniego Mrocznego Imperatora, mądrze czekało. Wróciło do znanej części galaktyki dopiero, gdy ukończone zostały przygotowania mające na celu zniszczenie Jedi i Republikę.

Jako główny cel Sithowie postawili sobie odzyskanie świętej planety Korriban. Założyli więc ponownie wspaniałą Akademię Sithów i rozpoczęli szkolenie nowego pokolenia, które miało odziedziczyć mroczne moce i podbić galaktykę.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...