Terentatek

1 minuta czytania

Zabójcy Jedi

Star Wars: The Old Republic

Niewiele jest istot w galaktyce, które są tak zabójcze jak legendarny terentatek. Bestie te wyglądają naprawdę imponująco – ich ociężałe cielska pokryte są rzędami kolców i każdy z nich uzbrojony jest w śmiertelnie jadowite kły i pazury. Żywotność i wrogość terentateków jest dobrze znana w całej galaktyce, lecz prawdopodobnie najbardziej niezwykłą właściwością odznacza się ich skóra, która jest wysoce odporna na ataki Mocą. Ta niebywała obrona, połączona z mocą pazurów i gwałtowną naturą, sprawia, że terentatek wzbudza grozę nawet wśród najlepszych wojowników.

Pochodzenie terentateków nie jest do końca znane. Według jednej z teorii, ewoluowały one pośród mrocznych energii Korribanu, a ukształtowane i skażone zostały przez rytuały pierwszych Mrocznych Jedi. Inna hipoteza sugeruje, że Lord Sithów – Exar Kun – stworzył terentateki, poddając rankory eksperymentom z Mocą. Jednak bez względu na ich pochodzenie, terentateki stanowią zagrożenie dla każdego, kto stanie na ich drodze, a w szczególności dla wrażliwych na Moc.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Czy to ze względu na okres, w którym powstały, czy też nie, terentateki najszybciej rozpowszechniły się w galaktyce za czasów Exar Kuna. Lord Sithów hodował je w konkretnym celu – zniszczenia posiadłości Jedi na różnych planetach. Stworzenia te zostały stałymi rezydentami tychże światów, szukając miejsc przychylnych Ciemnej Stronie, a następnie przechodząc w stan uśpienia, aby po latach ponownie zacząć polować. Jedi wielokrotnie próbowali pozbyć się terentateków, jednak ich wysiłki zawsze kończyły się niepowodzeniem.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...