Mandalor

1 minuta czytania

Ten, który zjednoczył klany

Baza operacyjna: Geonosis

Poprzednie imię i honory: Artus, Wielki Czempion Wielkich Łowów, Niszczyciel Schizmy Konkwistadorów

Znani wrogowie: Przywódca Schizmy Konkwistadorów Jicoln Cadera (przypuszczalnie martwy)

star, wars, mandalore

Mandalor jest po części generałem, po części królem, a za to całkowicie dowódcą wojennym. Nie jest to tytuł dziedziczny i mogą upłynąć stulecia, zanim klany zostaną zjednoczone pod jego berłem. Gdy wojownik posiada zarówno wizje odnośnie przyszłości, jak i siłę wystarczającą do sięgnięcia po tytuł, wszystkie klany muszą uznać jego władzę lub walczyć z nim.

W pierwszych latach wojny Wywiad Imperium wspierał Mandalora, który był ich marionetką. Obecnie nazywa się go Mandalorem Mniejszym. Zjednoczył klany niedługo przed tym, jak został pokonany podczas blokady Drogi Hydiańskiej. Szukając sposobu na pobudzenie klanów i odzyskanie ich wsparcia, Mandalor Mniejszy zorganizował Wielkie Łowy, będące znanymi w całej galaktyce zawodami o chwałę. Zwycięzca wyzwał go na pojedynek, zabił i przyjął jego tytuł.

Nowy Mandalor stopniowo umacniał swoje siły, miażdżąc powstanie tych, którzy chcieli pójść drogą wytyczoną przez Mandalora Kontynuatora i wspierać Republikę. Dziś jego pozycja jest niezachwiana, a Mandalorianie, przynajmniej na razie, pozostają ostrożnymi, dobrze opłacanymi sojusznikami Imperium.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...