FAQ

4 minuty czytania

1. Czym jest Star Wars: The Old Republic?

Star Wars: The Old Republic przedstawia kompletnie nowe podejście do rozrywki sieciowej. Znajdziecie tutaj wciągającą fabułę, dynamiczną walkę oraz interesujących towarzyszów. Akcja rozgrywa się w galaktyce Star Wars około trzysta lat po wydarzeniach z gry Star Wars: Knights of the Old Republic.

2. Czy jest to MMO?

Tak. Star Wars: The Old Republic jest grą MMO, czyli pozwala ona tysiącom graczy naraz odkrywać, brać udział w przygodach i walczyć.

3. Czy mogę grać samemu?

Znaczną część gry można ukończyć samodzielnie, lecz trzeba pamiętać, że niektóre zadania będą wykonalne tylko dla grup graczy.

4. Czym jest BioWare?

BioWare produkuje komputery, konsole, ręczne komputery PC i gry komputerowe, które skupiają się na bogatej fabule oraz zapadających w pamięć postaciach. Od roku 1995 firma stworzyła kilka bardzo dobrze sprzedających się na całym świecie tytułów, m.in. serie Baldur’s Gate, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Ostatnio BioWare wypuściło na rynek takie tytuły jak Jade Empire czy grę roku 2007 Mass Effect. Obecnie studio z filiami w Edmonton w Kanadzie i Austin w Teksasie pracuje nad RPG Dragon Age: Origins, jak i kilkoma innymi jeszcze nieogłoszonymi projektami. W 2008 roku BioWare został nabyty przez jedną z największych firm w tej branży Electronic Arts. Po więcej informacji odwiedźcie www.bioware.com.

5. Czym jest LucasArts?

LucasArts jest jednym z wiodących światowych deweloperów i wydawców gier na konsole, komputery i do gry przez internet. Studio firmy mieści się w San Francisco w Kalifornii, a w internecie możecie zasięgnąć informacji o niej na stronie www.lucasarts.com. LucasArts zostało założone przez George’a Lucasa w 1982 roku, aby wprowadzić do jego firmy jakieś nowe elementy.

6. Jak różni się Star Wars: The Old Republic od innych gier MMO?

Star Wars: The Old Republic będzie podobne do innych gier MMO, ale będzie także zawierało kilka kluczowych innowacji. Zazwyczaj gry z tego gatunku zbudowane są na trzech filarach: Eksploracji, Walce i Rozwoju. My uważamy, że powinien istnieć także czwarty filar: Opowieść. Naszym zadaniem jest stworzenie gry, która opierać się będzie głównie na fabule. Wierzymy, że wciągająca i interaktywna fabuła będzie znaczącą innowacją w gatunku gier MMO i zaoferuje doświadczenie, którego nie znajdziecie w innych grach.

7. Jakimi Gatunkami i Klasami możemy grać?

Jeszcze nie ogłosiliśmy grywalnych gatunków i klas.

8. Czy będziemy mieli możliwość podróży do innych światów?

Tak. Będziecie mieli możliwość podróży na wiele planet, które widzieliście w filmach Star Wars oraz w grze Star Wars: Knights of the Old Republic. W naszej produkcji pojawią się także nowe planety i systemy słoneczne.

9. Czy będę miał możliwość wyboru pomiędzy Jasną i Ciemną stroną Mocy?

Tak. Podczas tworzenia postaci, będziecie musieli sprzymierzyć się z Republiką bądź z Imperium Sithów. W dodatku podczas gry będziecie musieli dokonać licznych wyborów, które mogą zmienić waszą ścieżkę Mocy.

10. W jakim czasie rozgrywa się akcja Star Wars: The Old Republic w stosunku do filmów?

Akcja Star Wars: The Old Republic rozgrywa się ponad 3,500 lat przed powstaniem Lorda Vadera. Najpotężniejsze w historii Imperium Sithów wyłoniło się z przestrzeni kosmicznej, aby zaatakować Republikę i jej legendarnych strażników Jedi. Po dekadach wojny został zawiązany wątły rozejm między walczącymi, lecz wydarzenia przedstawione w grze prowadzą galaktykę z powrotem w totalną wojnę.

11. W jaki sposób Star Wars: The Old Republic nawiązuje do Star Wars: Knights of the Old Republic?

Akcja Star Wars: The Old Republic rozgrywa się około trzysta lat po wydarzeniach przedstawionych w Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR). Pod koniec Wojny Domowej Jedi w KotOR Revan zniknął w nieznanej przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniu największego zagrożenia Republiki – rozszerzającego się Imperium Sithów, rządzonego przez tajemniczego Imperatora, który planował zemstę na rycerzach Jedi. Revan nigdy nie powrócił z tej nieznanej przestrzeni kosmicznej, lecz Imperium Sithów taki dodatkowo jeszcze zakończyło trwającą przez dekady wojnę z Republiką. Wątły rozejm zawiązany przez Traktat z Coruscant lada moment zostanie zerwany, a wojna raz jeszcze zatrzęsie galaktyką.

12. Czy spotkam w grze postacie z Star Wars: Knights of the Old Republic?

Skoro akcja gry rozgrywa się około trzysta lat po wydarzeniach znanych z KotOR, wiele postaci już nie żyje. Jednakże ich dziedzictwo wciąż jest żywe, gdyż potomkowie tych postaci będą częścią gry. Niektóre droidy mogą także istnieć długi czas.

13. Kiedy Star Wars: The Old Republic zostanie wydana?

Na razie data wydania gry nie została ustalona. Aby być poinformowanym o nowościach związanych z produkcją, dołącz do naszego newslettera. Zachęcamy także do odwiedzania oficjalnej strony gry, dzięki czemu będziecie dowiadywali się o nowościach związanych z Star Wars: The Old Republic.

14. Jak mogę zostać betatesterem?

Jeszcze nie ustaliliśmy daty betatestów. Polecamy zapisanie się do naszego newslettera lub zaglądanie na oficjalną stronę gry, dzięki czemu będziesz jednym z pierwszych, którzy dowiedzą się o becie.

15. Czy Star Wars: The Old Republic zostanie wydane w kilku krajach?

Star Wars: The Old Republic zostanie wydane równocześnie w różnych krajach, a pomoc techniczna będzie dostępna w kilkunastu językach. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się w późniejszym terminie.

16. Ile będzie kosztować gra w Star Wars: The Old Republic?

Cena gry w Star Wars: The Old Republic zostanie ustalona i ogłoszona w późniejszym terminie.

17. Dla graczy w jakim wieku będzie przeznaczona ta produkcja?

Star Wars: The Old Republic nie została jeszcze oceniona przez ESRB. Obecny status gry to ”Oczekująca Oceny (Rating Pending)”.

18. Jakie są wymagania gry?

Wymagania systemowa zostaną ustalone w późniejszym terminie.

19. Jak mogę dołączyć do społeczności graczy Star Wars: The Old Republic?

Wszystko co musisz zrobić, to zarejestrować się pod tym adresem. Następnie otrzymasz w mailu link weryfikujący, którego kliknięcie spowoduje aktywację konta.

20. Jakie korzyści mam z dołączenia do społeczności graczy?

Członkowie społeczności graczy otrzymują informacje o aktualizacjach w tym samym momencie, w którym zostały one ogłoszone na stronie, mogą zapisać się do newslettera, który czasem zawierał będzie materiały ekskluzywne oraz mogą dyskutować z innymi członkami społeczności. Jeżeli uważasz, że chcesz coś zaoferować społeczności, to możesz komentować artykuły, oceniać oficjalne i stworzone przez graczy materiały oraz stworzyć swój własny blog.

21. Czym jest newsletter Star Wars: The Old Republic?

Mniej więcej w czasie od czterech do ośmiu tygodni Zespół Społeczności będzie wysyłał każdemu członkowi maila – newsletter. Zawierać on będzie ostatnie aktualizacje materiałów o grze. Oprócz tego może on zawierać informacje, które jeszcze nie zostały ogłoszone publicznie.

22. Czy oficjalna strona gry zostanie przetłumaczona na inne języki?

Tak. Zostanie ona przetłumaczona na inne języki. Wyglądajcie informacji o tym.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...