Najwyższy Kanclerz Janarus

1 minuta czytania

Przewodniczący Wolnej Galaktyki

Pochodzenie: Coruscant

Osiągnięcia polityczne: Inicjatywa Samowystarczalności Systemów, Ustanowienie Korpusu Kaprów Republiki, Szef Komitetu Samorządności Systemów

Rywale polityczni: Gubernator Saresh z Taris, Sojusz Ryftu, Generał Garza z Republikańskich Służb Specjalnych, Ruch Separatystów z Ord Mantell

najwyższy kanclerz janarus

Na barkach Najwyższego Kanclerza spoczywa ciężar całej galaktyki. To on musi utrzymać porządek, gdy Senat jest rozdzierany przez kłótnie, a systemy przedkładają secesję nad współpracę. To on musi zmierzyć się z furią opinii publicznej, gdy na granicach z Imperium wybuchają konflikty zbrojne. Gdy Republika zawiedzie, a plany idą w niwecz, to on ponosi winę i odpowiedzialność. To ciężkie brzemię, ale zaszczytem jest je dźwigać.

Najwyższy Kanclerz Janarus długo służył obywatelom Republiki jako Senator Coruscant, nim powrót Imperium Sithów wyniósł go na szczyty władzy. Dzięki jego mądremu przywództwu i decyzjom Coruscant stanęło na nogi po zniszczeniach spowodowanym Grabieżą. Zyskał wtedy respekt zarówno ludzi jak i Senatu. Na zgromadzeniu został wybrany na miejsce poprzedniego Najwyższego Kanclerza, który zginął podczas ataku.

Lata po objęciu urzędu zjednoczone poparcie dla Janarusa powoli się załamywało, gdyż wiele systemów wciąż odbudowuje się po wojnie, a jego doradcy wojskowi są zmęczeni brakiem zdecydowanych działań. Ale postawa Janarusa od zawsze opierała się na podstawowych wartościach Republiki: wolności, sprawiedliwości i samorządności. Obrona tych wartości jest istotna, gdy trzeba zmierzyć się z tyranią i brutalnością Imperium Sithów.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...