Quesh

2 minuty czytania

Toksyczny skarb

Region: Przestworza Huttów

Przynależność: Republika

Status: Imperium wkroczyło do akcji, aby przejąć operacje górnicze Republiki

Teren: Toksyczne bagna oraz moczary

Kluczowe fakty: Naturalnie występujące w atmosferze planety chemikalia można wykorzystać do tworzenia cennych substancji

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Trucizny w środowisku Quesh sprawiają, że jest najniebezpieczniejszą i zarazem najcenniejszą planetą w galaktyce, a na jej ziemi toczy się bitwa między Republiką Galaktyczną oraz Imperium Sithów. Chociaż chemikalia na Quesh są zabójcze dla większości form życia, mogą być jednak używane do tworzenia najpotężniejszych substancji w galaktyce dając niewypowiedziane bogactwo temu, kto kontroluje składniki.

Odkryta przez Republikę podczas wielkiej wojny galaktycznej, Quesh, została opuszczona, gdy naukowcy wykryli jej trujący skład atmosfery. Dopiero lata później pewien młody naukowiec, przeglądając stare dane, zauważył potencjał chemicznych składników Quesh – ich niezwykłe podobieństwo do venenit shadaaga (huttyjskiego jadu), podstawowego składnika wysokowartościowych substancji leczniczych, poprawiających refleks oraz koncentrację.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Gdyby Republice udało się znaleźć sposób, aby przetworzyć te delikatne chemikalia, stałoby się to źródłem nowego dochodu w tym krytycznym wojennym okresie. Ostatecznie jednak inżynierowie Republiki nie byli w stanie znaleźć sposobu na wytworzenie odpowiednich substancji. Zostali zmuszeni do szukania pomocy u dość nietypowych sojuszników – Huttów. Trzy rodziny z kartelu Huttów zostały delikatnie przekonane, aby ominąć pakt o neutralności z Imperium w zamian za udział w profitach ze sprzedaży. Kartel zgodził się na to tak długo, jak będzie otrzymywał swoją część.

W ciągu dekady Republika całkowicie zainwestowała w Quesh. Pomimo wysiłków, aby zachować Quesh w sekrecie, plotki górników i pracowników powoli się wydostały. Nie minęło dużo czasu zanim Imperium dowiedziało się o tym ogromnym źródle chemicznego bogactwa, a także o złamanym przez Huttów pakcie. Kartel został zmuszony, aby ogłosić Huttów związanych z Republiką zdrajcami i asystować przy ataku Imperium na Quesh, które to pragnęło przejąć zasoby na własność.

Teraz Republika próbuje bronić swych inwestycji przed Imperium oraz Kartelem Huttów.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...