Zakon Jedi

1 minuta czytania

Nie ma emocji – jest spokój
Nie ma ignorancji – jest wiedza
Nie ma namiętności – jest pogoda ducha
Nie ma śmierci – jest Moc


Kodeks Jedi

jedi

Od dwudziestu dwóch tysięcy lat Jedi byli szlachetnymi strażnikami pokoju i dyplomatami w służbie Republiki Galaktycznej. Gdy praworządni obywatele spoglądali na Jedi z szacunkiem i zachwytem, wrogowie Republiki odnosili się do Jedi z podejrzliwością, strachem i gniewem.

Sukces wojskowej kampanii Imperium Sithów podczas Wielkiej Wojny spowodował śmierć tysięcy Jedi. W czasie ataku na Coruscant zginęło sześciu Mistrzów należących do Rady Jedi, Sithowie zaś od tego momentu rozpoczęli własną kampanię rekrutacyjną, poszukując w całej galaktyce dzieci wyczulonych na Moc.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Te katastrofy podkopały wiarę Republiki w jej legendarnych obrońców, lecz są oni dalecy od uznania się za pokonanych. Stłamszeni, lecz nieustraszeni, Jedi powrócili na swą starożytną rodzimą planetę Tython, ponownie łącząc się ze swymi ponadczasowymi zasadami i spoglądając w przyszłość, w nadziei na przywrócenie równowagi Mocy oraz pokoju i sprawiedliwości w galaktyce.

Pomimo ich intencji, poszukiwania przez Zakon Jedi spokoju na Tythonie były wymuszone. Pośród starożytnych tythoniańskich ruin przepływały tajemnicze energie Mocy, zaś dziedzictwo dawno zapomnianej ciemności ponownie się pojawiło. Wraz z przybyciem wędrownego klanu Twi’leków, zdeterminowanych do osiedlenia się na Tythonie z pogwałceniem prawa Republiki, nadszedł czas delikatnych i niebezpiecznych prób dla Padawanów w ich treningu, a także dla samego Zakonu.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...