Balmorra

2 minuty czytania

Na krawędzi wojny totalnej

Region: Kolonie

Przynależność: Neutralna

Status: Okupowana przez Imperium

Teren: Równiny zniszczone przez wojnę

Kluczowe fakty: Imperium Sithów zainteresowało się manufakturami na Balmorrze, lecz ruch oporu dzielnie broni się przed pełną okupacją

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Jedynie w kilku miejscach w galaktyce pokój gwarantowany przez Traktat z Coruscant został tak zupełnie odrzucony, jak miało to miejsce na Balmorrze. Ten niepodległy i dawny sojusznik Republiki poprowadził galaktykę w zaawansowaną manufakturę droidów i broni. Obecnie pracownicy tej planety żyją i cierpią pod okupacyjną siłą Imperium.

Krótko po tym, jak Balmorra została skolonizowana, jeszcze w czasie gdy Republika dopiero co się formowała, stała się schronieniem dla najbardziej utalentowanych wytwórców przerażających broni i droidów bitewnych w znanej galaktyce. Te straszliwe środki wojenne, połączone ze strategicznym położeniem planety blisko Światów Środka, spowodowały, że Balmorra była nieustannie w stanie wojny. Imperium Sithów chciało położyć swoje ręce na wykonywanych tutaj broniach poprzez jej podbicie, więc w odpowiedzi Republika Galaktyczna wysłała żołnierzy, aby wspomogli Balmorranów w walce o swoją niepodległość.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Wojna trwała i obejmowała coraz większe tereny. Wyczerpana Republika nie mogła dłużej marnować sił na ochronę Balmorry. Kolejne oddziały Republiki pod naporem wroga musiały wycofywać się w inne miejsca galaktyki. Koniec końców, Republika została zmuszona do zaprzestania udzielania oficjalnego wsparcia temu światowi, zgodnie z rozporządzeniami Traktatu z Coruscant. Co prawda na planecie pozostał mały oddział Republiki, działający w podziemiu, aby wspomóc Balmorranów w ich walce o niepodległość, ale oni znali prawdę: zostali opuszczeni. Jednak mimo to, Imperium nadal nie było w stanie przejąć pełnej kontroli nad planetą.

Obecnie, lata po zawarciu Traktatu, wzmocniona i odbudowana Republika sprawdza, jak daleko może posunąć się, aby nie naruszyć delikatnego pokoju z Imperium. Wysyła więc z powrotem na Balmorrę oddziały, które dawniej stamtąd wycofała. Balmorranie akceptują pomoc Republiki, lecz nie starają się ukryć urazu, który pozostał po opuszczeniu ich wcześniej. W międzyczasie Imperium Sithów wzmacnia swoje siły na planecie, starając się przejąć manufaktury Balmorry i zakończyć ten konflikt raz na zawsze.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...