Wojownik Sithów

3 minuty czytania

Czempion Ciemnej Strony Mocy

Wojownikowi Sithów, jako niepowstrzymanej sile ciemności, powierza się zadanie zagłady wrogów Imperium i egzekwowania siłą ich władzy w całej galaktyce. Postać ta koncentruje się na destrukcyjnych emocjach: strachu, złości oraz nienawiści, aby oczyścić się ze słabości i stać się esencją czystej, brutalnej efektywności.

Jego przeznaczeniem jest zażegnanie chaosu, stworzonego przez Jedi, rządzi więc galaktyką siłą i zastraszaniem. Armie Imperium szkolone są, aby osiągnąć sukces w tym zadaniu, ale potrzebni im są przywódcy w postaci odważnych Wojowników Sithów – lojalnych i potężnych władców, którzy poprowadzą ich do zwycięstwa.

Ci zimnokrwiści zdobywcy nie marnują czasu na przebiegłe manipulacje czy szczegółowo obmyślone plany. Zamiast tego miażdżą przeciwników i kroczą w stronę zamierzonych celów ze straszliwą determinacją, zostawiając za sobą ruiny i zagładę. Wywołując grozę i przerażenie, gdziekolwiek się pojawią, akceptują jedynie całkowite posłuszeństwo od swoich zwolenników. Sami z kolei lojalnie służą własnym mrocznym panom, często zaskakując zarówno wrogów, jak i sprzymierzeńców, rygorystycznym honorem oraz perfekcyjną dyscypliną.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Mając takie same ambicje jak Mroczna Rada, czy też stając się renegatami w pościgu za własnymi celami, są stale w akcji. Ich zawzięta nienawiść do Jedi sprawia, że zawsze stoją w pierwszej linii w jakimkolwiek konflikcie z Republiką. Pasja, z jaką chcą zniszczyć Zakon Jedi, popycha ich do działania, ale nie czyni z nich prostolinijnych głupców.

Ostatecznie oni sami kształtują swoje przeznaczenie... I biada tym, którzy wejdą w ich drogę.

Współpraca z innymi

Wojownik Sithów jest naturalnym przywódcą w jakiejkolwiek sytuacji. Napełnia swoich naśladowców i sprzymierzeńców zarówno strachem, jak i dozgonną lojalnością. Mimo że rzadko wykazują cierpliwość w obliczu niekompetencji czy braku zdecydowania, poznali, jak wielkie znaczenie ma liczebność w wojnie z Jedi. Nauczyli się więc akceptować, a czasem nawet dodawać odwagi towarzyszom, nieważne czy byliby to osobnicy o podobnym sposobie myślenia, co Sithowie, bezlitośni Łowcy Nagród, czy inne istoty, hołdujące ciemności.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Obrazy Wojowników w trakcie bitwy pokazują ich pasję i wigor. Odważne taktyki walki mieczem świetlnym i zaskakujące wybuchy Mocy zmuszają ich wrogów do obrony aż osłabną, a w konsekwencji zostaną zniszczeni. Ich sposoby używania miecza świetlnego są zawsze agresywne, ale niektórzy Sithowie decydują się na bronie o dwóch ostrzach lub inne nietradycyjne style walki, aby podkreślić swoją sprawność.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Mimo że polegają na potędze swojej Mocy, nie wahają się przywdziewać ciężkich i budzących grozę kostiumów oraz pancerzy. Nie boją się wykorzystywać technologii, aby poprawić swe biologiczne cechy, więc ich szaty często składają się z niebezpiecznych i eksperymentalnych składników, dodających im siły.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Ich umiejętności walki mieczem świetlnym nie mają sobie równych. Zadając wrogom silne, druzgocące ciosy, zmuszają ich do poddania się lub zabijają. Chociaż broń ta jest ich pierwszorzędną metodą walki, używają także zdolności Ciemnej Strony Mocy, aby unieruchamiać, zastraszać i niszczyć. Chroniony przez ciężki pancerz, wkracza w sam środek bitwy, uwalniając czystą nienawiść i furię, by eliminować każdego, kto stanie mu na drodze.

Specjalizacje

Juggernaut

Star Wars: The Old Republic

Sithowie, którzy wybierają ścieżkę Juggernauta, mogą chlubić się niezrównaną wytrzymałością w walce. Poprzez pracowitość i wytrwałość, kształtują Moc, aby dzięki niej stali się niemal niezniszczalni. Obrażenia, które zniszczyłyby innych, nie robią na nich żadnego wrażenia, napełniając ich przeciwników wątpliwościami i rozpaczą. Chronią swoich sprzymierzeńców i walczą z ich oponentami. Wkraczają w środek jakiegokolwiek boju, biorąc na siebie ciężar ataku. Są nawet zdolni wyssać energię z wrogów, co pozwala na wzmocnienie ich własnych sił.

Marauder

Star Wars: The Old Republic

Dzierżąc dwa miecze świetlne, Sithowie, którzy wybrali ścieżkę Maraudera, przebijają się przez szeregi wroga, zadając śmierć z bezlitosną skutecznością. Zdolni do przewidzenia, jak dokładnie wyprowadzić atak, aby zmaksymalizować obrażenia, sprawiają, że ich wrogowie giną w przeciągu mrugnięcia oka. Wyżynając oddział wojsk Republiki, czy też pozbawiając życia pojedynczego Jedi, dostrzegają i wykorzystują każdą słabostkę, aby zebrać jak największe żniwo. Nigdy się nie wahają, nigdy nie przeżywają słabości. Nie ma szybszych istot, zadających ból i śmierć w całej galaktyce.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...