Taris

2 minuty czytania

Dziedzictwo zniszczenia przez Sithów

Region: Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Neutralna

Status: Rozpoczęły się procesy rekolonizacyjne Republiki

Teren: Bagna, współczesne ruiny i częste opady deszczu

Kluczowe fakty: Zbombardowana 300 lat temu przez Lorda Sithów, Darth Malaka, podczas Wojny Domowej Jedi

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Taris jest postapokaliptycznym bagnem, opuszczonym, ale nie zapomnianym, przez większość galaktyki na trzy stulecia. Do niedawna jedynie zarośnięte ruiny były świadectwem kwitnącej cywilizacji, która niegdyś zamieszkiwała powierzchnię – cywilizacji unicestwionej przez Lorda Sithów Darth Malaka podczas próby zabicia Rycerza Jedi, Bastili Shan.

Jako symbol nadziei i odkupienia w obliczu okrucieństwa Sithów, Republika rozpoczęła nieoczekiwany proces rekolonizacji Taris, zakładając gwiezdny port, bazę wojskową i pierwsze osady pośród ruin. Pozostałości po swego czasu wielkim mieście-świecie okazały się być o wiele bardziej zdradliwe niż ktokolwiek przypuszczał. Wielu uważa, że proces odbudowy Taris skazany jest na porażkę. Jedno jest pewne – sprzątanie tego, co zniszczyli Sithowie, nie jest w połowie tak ryzykowne, jak stawianie czoła temu, czego nie zniszczyli.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Głęboko w ciemnych, bagiennych ruinach znajduje się spadek po liczącej setki lat pladze, dawniej zamkniętej w zburzonym Podmieście Taris. Grupy straszliwych rakghuli – obrzydliwych tworów alchemii Sithów – pustoszą powierzchnię planety. Każdy brutalny atak niesie ze sobą szansę zamiany ofiary w chore monstrum. Rzadkie doniesienia utrzymują, że potwory te zaczynają posiadać dziwaczne i nadnaturalne moce.

Zdeterminowani na sukces, Republika i Jedi posuwają się naprzód w pracy rekolonizacyjnej. Odbudowa tego, co zniszczyli Sithowie trzysta lat temu, byłoby niesamowitym, symbolicznym zwycięstwem, które pokazałoby galaktyce, że nie należy obawiać się Mrocznych Lordów. Jednakże Imperium nie zamierza pozwolić na tak znaczące osiągnięcie.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...