Mirialanie

2 minuty czytania

Prowadzeni przez Wiarę

Star Wars: The Old Republic

Osławieni we wszystkich częściach galaktyki ze względu na swą duchowość oraz silne połączenie z Mocą, Mirialanie przechodzą przez rygorystyczne mentalne oraz fizyczne rytualne szkolenia, aby stać się zarówno potężnymi wojownikami, jak i wprawnymi negocjatorami. Nie bez powodu cieszą się taką reputacją – Mirialanie są zabierani z domu w bardzo młodym wieku, by podjąć naukę w jednej z wielu akademii dla młodzieży. Tam zaszczepia im się kulturowe ideologie, które stanowią filary społeczeństwa Mirialan od setek lat.

Głęboko zakorzenione wierzenia są podstawą kultury Mirialan. Ich rozumowanie Mocy bazuje na idei, że działania każdego osobnika wpływają nie tylko na ich własny los, ale również na przeznaczenie Mirialan jako całości. Osobiste osiągnięcia są odnotowywane na ciele danej osoby poprzez geometryczne tatuaże. Ich kształty oraz umiejscowienie oznaczają różne działania w życiu Mirialana, a gdy nadejdzie śmierć, oznaczenia pomagają ustalić wartość kulturową danego osobnika oraz jego wkład w rozwój społeczeństwa.

Planeta Mirialan, zwana po prostu Mirial, jest zimnym i suchym światem umiejscowionym w pobliżu szlaku handlowego na Drodze Hydiańskiej. Chociaż Mirial dołączył do Republiki kilka wieków temu, brak zasobów zapewnił niewielkie odosobnienie, pozwalając Mirialanom na wolność przy odkrywaniu galaktyki. Spotkanie z innymi kulturami doprowadziło do większej różnorodności wśród Mirialan, a nawet do dość niespodziewanych upodobań w społeczeństwie. Podczas Wojny domowej Jedi Mirialanie przyłączyli się do Darth Malaka przeciwko Zakonowi. Po pokonaniu Malaka, planeta dostosowała się do nowej sytuacji i w obecnym konflikcie Mirialanie zdecydowanie popierają stronę Republiki.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Na początku Wielkiej wojny, gdy Imperium Sithów wróciło po raz pierwszy i zaczęło przeczesywać Zewnętrzne Rubieże, wielu uchodźców poleciało na Mirial. Widząc tak wiele cierpienia, coraz więcej Mirialan zaczęło opuszczać swoją planetę. Wielu z nich zaciągnęło się do wojsk Republiki lub dołączyło do Zakonu Jedi, podczas gdy inni zwyczajnie się rozpierzchli, aby doświadczać tego, co wielka i zróżnicowana galaktyka ma im do zaoferowania.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...