Sithowie czystej krwi

1 minuta czytania

Spadkobiercy Starożytnej Mocy

Star Wars: The Old Republic

Potomkowie pierwotnej rasy Sithów, czerwonoskórzy Sithowie czystej krwi, dziedziczą spadek od dawna związany z Ciemną Stroną. Starożytni Sithowie byli wojowniczy, skorzy do rywalizacji i ambitni, odprawiali też tajemne rytuały tworząc potężne artefakty. W Sithach, w których stara krew wciąż płynie na tyle silnie, by dało się to zobaczyć, jest obecna wrodzona ciemność, sprawiająca, że niemal sto procent osobników wśród nich to wrażliwi na Moc.

Trzy tysiące lat temu Mroczni Jedi, uciekając z Republiki po Drugiej Wielkiej Schizmie, odkryli rasę Sithów na Korribanie. Byli zaskoczeni, że ten stosunkowo prymitywny gatunek wykazał się wiedzą o Ciemnej Stronie, z jaką oni sami nigdy się nie spotkali. Mroczni Jedi stwierdzili, że najlepiej będzie podbić Sithów i wydrzeć im ich wiedzę. Choć Sithowie starali się bronić swych sekretów Ciemnej Strony, ostatecznie ulegli w obliczu lepszego treningu i zaawansowania technologicznego agresorów. Zostali zniewoleni przez władców Mrocznych Jedi.

Przez setki pokoleń te dwie grupy mieszały się ze sobą. Mroczni Jedi stwierdzili, że kultura i społeczeństwo Sithów dobrze pasują do ich filozofii. Wkrótce elitarna klasa rządząca Korribanem składała się niemal wyłącznie z mieszanego potomstwa Mrocznych Jedi i wysokich kapłanów Sithów. W wyniku owej hybrydyzacji, powstała ambitna, bezwzględna rasa, naturalnie silna w Mocy.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Mówiąc ogólnie, termin „czystej krwi” jest niewłaściwy, ponieważ wszyscy współcześni Sithowie są hybrydami, produktami połączeń między Mrocznymi Jedi oraz rdzennymi Sithami. Jednakże nazwa ta jest użyteczna przy rozróżnianiu osobników, którzy wciąż mają w sobie dość starożytnej krwi, aby przejawiało się to w ich wyglądzie.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...