Tatooine

2 minuty czytania

Pustkowie na końcu galaktyki

Region: Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Neutralna

Status: Schronienie piratów i przemytników

Teren: Morza piasku i skał

Kluczowe fakty: Porzucona przez Korporację Czerka

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Daleko na Zewnętrznych Rubieżach, piaski Tatooine prażą się w jaskrawym świetle dwóch słońc. Małe grupy słabo cywilizowanych społeczności rozsiane są po samotnym krajobrazie, otoczone niekończącymi się jałowymi wydmami i skalistymi kanionami. Pochłonęły one wielu podróżników, którzy odważyli się wyruszyć na pustynię. Wśród małych miast, zamieszkałych przez ludzi żyjących w barakach i budach, podróżnicy mogą znaleźć schronienie przed nieprzyjaznym klimatem, jednak zaufanie jest rzadko spotykane, zupełnie jak woda, w tym bezprawnym świecie. Zarówno goście, jak i miejscowi, muszą stale chronić swoje plecy w miastach Tatooine.

Przez stulecia Tatooine cieszyła się małą popularnością ze strony reszty galaktyki. Wszystko zmieniło się, gdy pięćset lat temu pojawiła się tam Korporacja Czerka, która chciała wykorzystać naturalne surowce, mające kryć się pod powierzchnią planety. Plany Korporacji w eksploatowaniu Tatooine spełzły na niczym, lecz surowe środowisko planety okazało się być doskonałym miejscem dla oddziału zajmującego się Tajnymi Broniami. Jako że ludzie Czerki mogli działać bez żadnych ograniczeń, przywieźli tam obce technologie i eksperymenty, które były zbyt straszne lub niebezpieczne, aby można było stosować je gdziekolwiek indziej w galaktyce. To, jak daleko Korporacja posunęła się w swoich badaniach, pozostaje nieznane. Wiadomo jedynie, że nagle, bez żadnego ostrzeżenia, ludzie Czerki wycofali się całkowicie z Tatooine, pozostawiając swój kompleks Tajnych Broni w piaskach planety.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Była placówka Korporacji Czerka, Anchorhead, stała się bezprawnym schronieniem dla przemytników, piratów i wszystkich innych, pragnących uniknąć wykrycia. Mimo że Anchorhead często służy jako przystanek w podróży dla statków gwiezdnych Republiki na Zewnętrznych Rubieżach, nie ma tam ona swojego oficjalnego przedstawicielstwa. Republika nie wie jednak, że wojsko Imperium wysłało tam swoje oddziały, aby zbadały laboratoria Czerki. Sithowie założyli swój garnizon w mieście Mos Ila, gdzie pracowici Jawowie odnowili gwiezdny port, aby zachęcić do handlu. Jednak efekty ich ciężkiej pracy zostały przejęte przez wojska Imperium, którzy wyparli Jawów z powrotem na pustynię. To sprawiło, że Sithowie znaleźli się blisko głównej społeczności w Anchorhead.

Pomiędzy dwoma miastami leży straszliwy sekret, zakopany w piasku.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...