Miraluka

1 minuta czytania

Ujrzyj Moc

Star Wars: The Old Republic

Choć z ludźmi łączą ich wspólne geny, Miraluka wyewoluowali w zupełnie inny gatunek, gdyż rodzą się bez oczu. W ich rodzinnym świecie, Alpheridies, jedynym źródłem światła jest czerwony karzeł, który emituje je wyłącznie w spektrum podczerwieni. Przez stulecia Miraluka zaadaptowali się i wykształcili umiejętność widzenia otoczenia poprzez Moc. Ze względu na swe puste oczodoły noszą dekoracyjne welony, dzięki czemu przystosowanie się do ludzkiej społeczności generalnie nie stwarza im większych problemów.

Miraluka przez tysiąclecia żyli w izolacji, lecz ze względu na ich wrażliwość na Moc nawiązali bliskie relacje z Jedi, a niektórzy z nich nawet dołączyli do Zakonu. Te relacje zostały wzmocnione od czasu Wojny Domowej, gdy Darth Nihilus zniszczył ich kolonię na Katarr, ponieważ Visas Marr – jedyna, która przetrwała atak – zasłynęła z podróżowania wraz z Wygnaną Jedi i późniejszej pomocy w odbudowie Zakonu.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

W latach Wielkiej Wojny Alpheridies pozostało niepodległym systemem, ale wielu Miraluka poparło sprawę Republiki. Ci, którzy dołączyli do Zakonu Jedi okazali się jednakowo silni w Mocy oraz wyjątkowo utalentowani w sztukach walki. Niektórzy Mistrzowie spekulują, że wynika to bardziej z ich zawierzania Mocy niż wzrokowi, dzięki czemu tak biegle władają mieczami świetlnymi. Bez względu na to, gdzie i jak służyli Zakonowi, ich obecność w szeregach Jedi jest ogromną zaletą. Wielu Lordów Sith przekonało się boleśnie, że Miraluka mogą być niebezpiecznymi przeciwnikami.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...