Dromund Kaas

2 minuty czytania

Centrum imperialnej potęgi

Region: Przestrzeń Sithów

Przynależność: Imperium Sithów

Status: Stolica Imperium

Teren: Bagna, dżungle i metropolia miasta Kaas

Kluczowe fakty: Odkryta ponownie przez Imperium Sithów podczas ich odwrotu w Wielkiej Wojnie Nadprzestrzennej. Dom Imperatora i jego Mrocznej Rady

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Na odległym, porośniętym dżunglą świecie Dromund Kaas, Sithowie przez tysiące lat przygotowywali swoją machinę wojenną, by podbić galaktykę.

Gdy zaginęły koordynaty nadprzestrzenne, prowadzące do Dromund Kaas, ta skolonizowana w zamierzchłych czasach przez Imperium Sithów planeta stała się jedynie wyblakłym wspomnieniem. Po zakończonej druzgocącą klęską Wielkiej Wojnie Nadprzestrzennej, garstka Sithów uniknęła zagłady z rąk Jedi. Zdesperowani, pozostawiając swe wspólne przeznaczenie szczęściu, Sithowie przemierzali wszystkie znane gwiezdne szlaki, dokonując przypadkowych skoków nadprzestrzennych oraz szalonych misji poszukiwawczych. Przez 20 lat armada błąkała się bez celu w kosmosie, nim wreszcie powróciła do systemu Dromund.

Pierwsze sto lat Sithów po powrocie na Dromund Kaas poświęcono odbudowie świetności imperialnego społeczeństwa. W głębokiej dżungli powstała stolica – wspaniałe miasto Kaas, wraz z cytadelą będącą spuścizną potęgi Imperatora. Imperium nie ustawało w odbudowie armii i floty, przygotowując się do nieuchronnego powrotu do większej galaktyki. W swej żądzy mocy, Imperator poświęcał wiele energii odkrywaniu i doskonaleniu mrocznych rytuałów, które zniszczyły atmosferę planety, zmieniając jonosferę w szalejącą burzę wyładowań elektrycznych.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Teraz, ponad tysiąc lat od tamtych wydarzeń, Imperium powróciło do galaktyki przynosząc ze sobą wojnę. Sithowie zmusili wiele systemów gwiezdnych do poddania się, jednakże Dromund Kaas pozostało domem dla Imperatora i jego Mrocznej Rady. Mimo tego, że planeta wibruje energią ciemnej strony, największą władzę na Dromund Kass posiada armia. Tu właśnie rozgrywają się polityczne gierki, przymierza rodzą się i upadają. Dla moffów oraz agentów Imperium sukces i przetrwanie zależą od mistrzostwa w opanowaniu tej gry intryg.

Właśnie stąd, z Dromud Kaas, mroczna dłoń Imperium sięga w stronę galaktyki...

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...