Hoth

2 minuty czytania

Lodowe pustkowia Hoth

Region: Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Neutralna

Status: W środku rywalizacji

Teren: Zamarznięte, niezamieszkałe pustkowie

Kluczowe fakty: Ważna bitwa Wielkiej Wojny została rozegrana na orbicie planety, przez co została ona zasypana wrakami i sprzętem

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Jedna z najbardziej oddalonych i pozbawionych życia planet w znanej galaktyce, Hoth, nie była w polu zainteresowań Republiki, dopóki nie stała się miejscem jej dotkliwej porażki. W szczytowym okresie Wielkiej Wojny, floty Republiki i Imperium starły się podczas bitwy, w której zniszczone zostały jedne z najnowocześniejszych i najpotężniejszych okrętów bojowych w galaktyce.

Tuż po bitwie lodowa planeta Hoth stała się wielkim cmentarzyskiem statków, wypełnionym szczątkami setek okrętów obu stron, a także kilku prototypowych jednostek, które Republika stworzyła w nadziei, że odwrócą losy wojny. Konflikt postępował, jednak ani Republice, ani Imperium nie wystarczyło czasu oraz środków, by odzyskać pozostałości obu flot.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Gdy ambitna konfederacja piratów odkryła bogactwo technologii porzucone na Hoth, przygotowała własną operację. Sprowadzili armię droidów oraz najemników i rozpoczęli zbieranie wszystkich użytecznych pozostałości wraków, w celu poskładania ich we własne krążowniki i stworzenia pirackiej armady.

Po podpisaniu Traktatu z Coruscant zarówno Republika, jak i Imperium powróciły, by odzyskać to, co pozostało z ich wojennych machin, przez co Hoth stało się miejscem istotnej rywalizacji. Pomimo pokoju i odległej lokalizacji planety potyczki zdarzają się nader często i obie superpotęgi toczą tam walkę do zimnego, ostatecznego końca.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...