Imperium Sithów

2 minuty czytania

sith empire

Zdeterminowani, by rządzić galaktyką

Prawdziwe pochodzenie Sithów pozostaje okryte mgiełką tajemnicy. Tak naprawdę do chwili, gdy trzy tysiące lat temu wygnani Mroczni Jedi przybyli na Korriban i podporządkowali ten lud swej filozofii oraz rządom, ta rasa miała niewielkie znaczenie.

Z upływem lat Mroczni Jedi tworzyli związki z tymi, którymi rządzili, a wraz z kolejnymi pokoleniami słowo “Sith” nabrało nowego znaczenia. Potężna, nowa cywilizacja rozpoczęła szybką ekspansję, prowadzoną przez wzrastającą populację ambitnych istot, używających ciemnej strony Mocy. Półtora tysiąca lat temu granice cywilizacji Sithów sięgnęły Republiki i rozpoczęła się Wielka Wojna Nadprzestrzenna.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Mroczny Lord Sithów, Naga Sadow, poprowadził swe wojska w agresywnej kampanii, by zniszczyć Republikę Galaktyczną. Choć Sithowie początkowo odnosili sukcesy, Zakon Jedi zdołał pokonać swych mrocznych konkurentów systematycznie niszcząc cywilizację Sithów na Korriban.

Nieodkrytym dla Jedi pozostał jednak fakt, że ostatni Imperator Sithów zdołał wydostać się z masakry i zbiegł w Głęboką Przestrzeń wraz ze swymi najbardziej zaufanymi Mrocznymi Lordami.

Ci Sithowie, którzy pozostali przy życiu, rozpoczęli odbudowę swej społeczności na odległej planecie, w nadziei na dzień powrotu i zemsty.

W trakcie kolejnego tysiąca lat Imperium Sithów odzyskało swą siłę. Imperator dostarczył potężną armię, flotę zaawansowanych okrętów wojennych i wykonał mroczne rytuały, które przedłużyły jego życie oraz niekwestionowane panowanie.

Gdy nadszedł czas zemsty, Sithowie rozpoczęli infiltrację systemów gwiezdnych w Zewnętrznych Rubieżach, siejąc ziarna niezgody i zawierając sekretne umowy z lokalnymi kryminalistami oraz watażkami. Gdy wszystkie elementy były już perfekcyjnie ułożone, Sithowie rozpoczęli ogromną ofensywę, która zastała Jedi zupełnie bezbronnych. Już w pierwszej fali ataku Sithowie zdołali przejąć kontrolę wewnątrz kilku systemów gwiezdnych w Zewnętrznych Rubieżach, niszcząc stocznie Republiki w sektorze Sluis i blokując popularny Rimmański Szlak Handlowy.

Po wstępnym uderzeniu genialne strategie Imperatora nadal przynosiły efekty i brutalna siła armii Imperium miażdżyła Republikę raz za razem, od głębokich kraterów Utapau, po wysokie lasy Agamaru. I choć wydawało się, że Sithowie mogą przeciągać wojnę w nieskończoność, Imperator raz jeszcze zaskoczył Republikę.

W czasie gdy Mroczna Rada Imperatora wciągnęła przywódców Republiki w rokowania pokojowe, kilku Lordów Sith i elitarny oddział armii Imperium opanowali stolicę Republiki.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Niszcząc Świątynię Jedi i trzymając w garści główną planetę, Sithowie nie pozostawili Republice wyboru innego, niż poddanie kilku zewnętrznych systemów przez podpisanie Traktatu z Coruscant.

Od podpisania traktatu Imperator usunął się w cień, by realizować własne, tajemnicze cele, oddając kontrolę Mrocznej Radzie i przygotowując sceny brutalnych walk o władzę. W politycznej zawierusze najsilniejsi i najbardziej przebiegli Sithowie oraz przywódcy Imperium sięgają po przywództwo, konsolidując swe dominium i miażdżąc jego wrogów.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...