Ilum

2 minuty czytania

Oblężone Sanktuarium Jedi

Region: Nieznany

Przynależność: Neutralna

Status: Naturalne formacje kryształów na Ilum mają możliwość wykorzystania mocy, którą zainteresowało się Imperium

Teren: Górzysty lodowy świat z podziemnymi kryształami

Kluczowe fakty: Imperium Sithów wysłało niedawno na Ilum tajną grupę, której zadaniem jest zbieranie kryształów do nowego niebezpiecznego projektu

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Przez wieki skarby zasobów naturalnych leżały niewykorzystane w najmniej oczekiwanym miejscu – małym, lodowatym świecie na granicy galaktyki – Ilum.

Jedi jako pierwsi odkryli potencjał Ilum. Okazało się, że bogate podziemne złoża kryształów adegańskich doskonale nadają się do wykorzystania w mieczach świetlnych, więc Jedi rozpoczęli masowo ją nawiedzać, aby tworzyć tam swe legendarne bronie. Na tej niebezpiecznej i odległej od cywilizacji planecie wielu nich straciło swe życie – zabiły ich dziwaczne stwory i brutalny klimat.

Przez lata Zakon zakładał małe enklawy i dyskretne Świątynie, aby zapewnić schronienie dla tych Jedi, którzy podjęli się długiej podróży. Ilum stało się miejscem obrzędu inicjacji dla tworzących nowe miecze świetlne, a także bezpieczną przystanią dla szanowanych Mistrzów Jedi, szukających cichego miejsca niezbędnego do głębokich medytacji.

Jednakże ostatnio spokój na Ilum został zakłócony. Z niewiadomych przyczyn Imperium Sithów dowiedziało się o lokacji planety i zaatakowało ją używając potężnych sił oddziałów szturmowych oraz Sithów, mordując na planecie małe grupy Jedi i zostawiając sanktuaria w ruinach. Chociaż Zakon był zdruzgotany utratą kontroli nad tym świętym miejscem, wojska Republiki były zbyt rozproszone, aby zorganizować kontratak.

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic
Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Jednak ostatnie doniesienia sugerują, że Sithowie nie tylko ograniczają się do pozyskiwania kryształów z Ilum. Widząc, że Imperium poświęca wiele środków na operacje na tym odległym świecie, liderzy Republiki oraz Rada Jedi zaczęli zastanawiać się, czy czasem nie oddali zasobów o wiele wyższej wartości niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...