Star Wars: Knights of the Old Republic

2 minuty czytania

star wars: knights of the old republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Cztery tysiące lat przed powstaniem Darth Vadera dwóch rycerzy Jedi przeciwstawiło się Radzie Jedi, poprzez zaangażowanie się w brutalne Wojny Mandaloriańskie. Podczas ścigania szczątków armii Mandalorian, tych dwóch Jedi uległo pokusom Ciemnej strony Mocy. Po przyjęciu imion Sithów, Darth Revan oraz jego uczeń, Darth Malak, wyruszyli na poszukiwania starożytnej Gwiezdnej Kuźni. Był to artefakt, który miał pomóc im zniszczyć Republikę i ustanowić ich rządy we wszechświecie.

Jednakże Darth Malak nie był zadowolony z bycia drugim dowódcą, więc zdradził swego Mistrza i zostawił Revana na łasce Jedi. Rada Jedi, zdesperowana aby powstrzymać kampanię Darth Malaka, podjęła niecodzienną decyzję. Mieli nadzieję, że będą w stanie użyć Revana do pokonania dawnego ucznia, więc wymazali jego pamięć i poddali go jeszcze raz treningowi jako Jedi. Nieświadomy swojej przeszłości Revan dołączył do Rycerza Jedi Bastilli Shan, aby znaleźć sposób na pokonanie Darth Malaka.

star wars: knights of the old republic

Podróżując razem przez galaktykę, Revan i Bastilla odnieśli w końcu sukces – pokonali Darth Malaka i zniszczyli Gwiezdną Kuźnię. Podczas tej misji Revan odkrył prawdę o swojej przeszłości, ale nigdy nie odzyskał całkowicie pamięci. Mimo to czasem nachodziły go mroczne wspomnienia. Tak więc gdy Malak został pokonany, Revan zniknął i nigdy więcej o nim nie słyszano.

Star Wars: Knights of the Old Republic II

Gdy Revan zniknął, pojawiło się nowe zagrożenie – triumwirat Lordów Sithów, którzy wytropili i zniszczyli wszystkich Jedi w galaktyce. Po udanej eksterminacji większości Jedi, przywódczyni triumwiratu Darth Traya ujawniła swój wielki plan – zniszczyć samą Moc.

star wars: knights of the old republic

W poszukiwaniu młodej kobiety znanej jako Wygnana Jedi, Darth Traya próbuje wszystkich chwytów. Wygnana Jedi walczyła po stronie Revana w Wojnach Mandaloriańskich i w konsekwencji utraciła kontakt z Mocą podczas finałowej bitwy na Malachorze V. Darth Traya nawiązała więź z Wygnaną i rozpoczęła proces przywracania jej Mocy. Jej planem było użycie Jedi jako katalizatora do zniszczenia Mocy.

Kiedy mroczne intencje Trayi wyszły na jaw, Wygnana pokonała pozostałych dwóch członków triumwiratu Sithów, a następnie zabiła samą Darth Trayę na zniszczonej przez wojnę planecie Malachor V. W czasie tej misji Jedi odkryła wskazówki, które zostawił dla niej Revan zanim zniknął. Gdy Darth Traya została pokonana, Wygnana podążyła w przestrzeń kosmiczną zgodnie ze wskazówkami i nikt więcej o niej nie słyszał.

Minęło 300 lat…

Podczas gdy losy Revana i Wygnanej Jedi pozostają nieznane, wiadomo, że gdzieś w przestrzeni kosmicznej czai się większe zło. To ten sam mrok, który skusił Revana i Malaka do przejścia na Ciemną stronę Mocy, jak i kierował poczynaniami triumwiratu Sithów.

To ten mrok, który powraca teraz w pełni siły…

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...