Przemytnik

3 minuty czytania

Szybki, sprytny, niepodlegający nikomu

Czasem szczęście jest ważniejsze od umiejętności, ale posiadanie obydwu nigdy nie boli.

Bezprawie stało się powszechne w obliczu wyniszczającej wojny pomiędzy Republiką a Imperium. Zmienne układy polityczne oraz piraci doprowadzili do tego, że niezależne podróże kosmiczne stały się niebezpieczne. Całym systemom słonecznym grozi upadek z powodu odcięcia od tradycyjnych źródeł towarów. Wolny duch, kochający przygodę i nie bojący się złamać kilku praw, może nieźle zarobić transportując zaopatrzenie do takich miejsc. Wymaga to jednakże refleksu, zwinności i szybkiego dobywania pistoletu. A nawet wtedy życie Przemytnika jest loterią.

Gromadząc wrogów w takim samym tempie jak bogactwa, Przemytnicy mogą przetrwać w galaktyce jedynie dzięki skryciu i sprytowi. Wrodzony wdzięk przydaje się im często, zarówno przy przekonywaniu atrakcyjnej kosmitki, jak i w targach z zatwardziałym przywódcą gangów. Często bywa też jedyną drogą wyjścia z sytuacji. Jeśli ta choć trochę się skomplikuje, Przemytnik zawsze ma awaryjny plan ucieczki. Są doświadczeni w unikaniu uwagi i byciu nieuchwytnymi. Jeśli jednak znajdą się w sytuacji bez wyjścia, okazują się być śmiertelnymi przeciwnikami.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Przemytnicy ponad wszystko cenią sobie bycie panami swego przeznaczenia. Pomimo ukochania bogactw, potrafią odrzucić atrakcyjny kontrakt, jeśli zleceniodawca próbuje narzucić zbyt wiele ograniczeń. Niektórzy z nich są jeszcze bardziej wybiórczy – odmawiają współpracy z łowcami niewolników i reprezentantami Imperium Sithów. Jest to zawód, w którym bardzo ceni się sojuszników, ale najczęściej jest ich niewielu. Każda umowa niesie zarówno obietnicę bogactwa, jak i anonimowej śmierci w przestrzeni kosmicznej.

Relacje z Republiką

Zmuszeni wybrać stronę w tych niepewnych czasach, Przemytnicy rozpatrywali możliwość działania pod ścisłą kontrolą Imperium. Choć nigdy nie byli patriotami, wielu z nich zdecydowało się na dołączenie do Republiki, gdyż Republika to wolność, a ona jest najważniejsza.

Republika nigdy nie żywiła szczególnej nienawiści do Przemytników. Prawdę powiedziawszy, więcej problemów sprawiały im prawa i porządkowi poszczególnych systemów gwiezdnych, niż sama Republika. Współpraca z Przemytnikami nie była zatem czymś wielce trudnym do zaakceptowania dla Jedi i wojsk Republiki, zwłaszcza w obliczu rosnącej potęgi Sithów.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Jako że Przemytnicy są bystrzy i potrafią się skradać, wiele kosmicznych portów i magazynów wykorzystuje ich przy inwigilacji. Owe sytuacje podkreślają ich zdolność do przystosowania się do niemal każdej sytuacji. Są ostrożni i przebiegli podczas wkradania się na tereny wroga, lecz złapani na otwartej przestrzeni, czy to blefując, czy uprawiając hazard, wydają się zawsze pewni siebie.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Nie noszą fantazyjnych pancerzy lub broni o wielkiej mocy, niemniej są nieźle wyposażeni do akcji. Przyodziewają wygodną, elastyczną odzież z kilkoma modyfikacjami, przez co Przemytnicy są w stanie zachować lekkość i szybkość w manewrach. Zazwyczaj nosząc jedną bądź dwie szybkostrzelne bronie, mają wszystko, by wykaraskać się z kłopotów. Chociaż styl rzadko jest ich zamierzeniem, najwyraźniej staje się on naturalną częścią ich szelmowskiego uroku.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Podejście Przemytników do walki jest przebiegłe i improwizatorskie. Wolą przechylić szale zwycięstwa na ich stronę od samego początku, często więc polegają na elemencie zaskoczenia, używając skradania oraz oszustw, by złapać wrogów, gdy ci opuszczą gardę. Pomimo tych przebiegłych taktyk, potrafią walczyć czysto. Będąc zwinnymi strzelcami wyborowymi, Przemytnicy mają skłonność do strzelania jako pierwsi i pozostawania ostatnimi z żyjących.

Specjalizacje

Rewolwerowiec

Star Wars: The Old Republic

Mistrz w strzelaniu, chowaniu się za przeszkodami oraz wykorzystywaniu nadarzających się okazji. Rewolwerowiec i jego dwa blastery to doskonały zespół. Potrafi postrzelić wroga w nogę, aby uniemożliwić mu atak, oślepić, by ten nie mógł dobyć broni, lub też zadać poważne rany mające na celu rozproszenie jego uwagi. Zawsze znajdzie się sposób na załatwienie konfliktów, a rewolwerowiec zna je tak dobrze, jak wnętrze swojego statku.

Łajdak

Star Wars: The Old Republic

Łajdak nie ma czasu na uprzejmości i uczciwą walkę. Oprócz swego wiernego blastera posiada generator pola maskującego, scattergun oraz zestaw medyczny ? wszystko, czego potrzebuje, aby wejść do akcji, wytrącić wroga z równowagi i wydostać się żywym. Działanie z ukrycia jest najlepsze, ale nawet gdy pojawią się Sithowie machający mieczami świetlnymi, scattergun Łajdaka odsyła ich tam, skąd przybyli. To on zawsze strzela pierwszy.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...