Khem Val

1 minuta czytania

Śpiący Potwór

Wiek: Kilkusetletni, dokładna data urodzenia nieznana.

Historia: Pochłonął ponad tysiąc Jedi w walkach o Yn i Chabosh.

Profil Psychologiczny: Wydaje się być nieświadomy przemijającego czasu.

khem val, jedi, sith, dashade, npc, imperium, lordowie sithów, tulak hord, korriban, shadow killer, zabójca cienia, pożeracz, devourer, yn, chabosh

Wieki temu, Khem Val był dumnym sługą Tulaka Horda, jednego z największych Mrocznych Lordów, jaki kiedykolwiek żył. Jego ludziom, Dashade, wiodło się dobrze. Będąc potężnym i zabójczym gatunkiem odpornym na Moc, rośli w siłę, żywiąc się zarówno Jedi, jak i Sithami. Khem Val nazwany został Zabójcą Cienia i Pożeraczem. Gdy jego mistrz zwyciężał, on ucztował, a nietypowa więź pomiędzy Lordem Sithów a Zabójcą Cienia stawała się silniejsza.

To jednak działo się wieki temu. Dashade zniknęli z galaktyki, a szczegóły legendy Khema Vala zatarły się, pozostawiając po sobie jedynie bezkształtny, mrożący krew w żyłach strach. Spoczywa on teraz głęboko w grobowcu Nagi Sadowa na Korriban, chroniony przez pole zastoju elektrycznej energii. Nikt nie wie, jak się tam znalazł ani jak go zbudzić. Nie próbują tego nawet najwięksi Lordowie Sithów, gdyż kiedy się obudzi, z pewnością będzie głodny?

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...