Voss

2 minuty czytania

Tajemnicze moce i wieczna wojna

Region: Zewnętrzne Rubieże

Przynależność: Neutralna

Status: Nieudany podbój imperialny. Obecnie obie strony rywalizują o sojusz z mieszkańcami planety

Teren: Lasy, góry, płaskowyże

Kluczowe fakty: Ruiny Jedi oraz Sithów wskazują na ich dawny kontakt na tej planecie

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Voss jest planetą, na temat której więcej jest pytań niż odpowiedzi. Odkryto ją przez przypadek, na krótko po podpisaniu Traktatu z Coruscant. Początkowo uważano, że jej skaliste płaskowyże, niezdobyte szczyty i zielone lasy zamieszkują jedynie Gormakowie – zaawansowana technicznie (choć nie znająca lotów w kosmos) rasa o niezwykle wrogim usposobieniu. Kiedy poznano kolejny, znacznie mniej liczny gatunek, galaktyka zanurzyła się we wrzawie wszczynanej na nowo wojny.

Początkowo odizolowani na jednym wysokim szczycie i zdziesiątkowani przez miliony wrogów, nie będący Gormakami mieszkańcy, określali się imieniem, które nadali swemu światu: Voss. Przegrywając wojnę z nieubłaganym przeciwnikiem, który postrzegał ich jako zakłócenie naturalnego porządku, będący pod presją lud Voss zdołał przetrwać stulecia ataków Gormaków dzięki dyscyplinie i treningu swych Komandosów, rozmieszczeniu fortyfikacji ich górskiego miasta oraz niezłomnemu przewodnictwu Mistyków Voss.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Mistycy to niewiarygodnie potężni użytkownicy Mocy, w czym zgadzali się zarówno Jedi, jak i Sithowie. Zwykli Vossowie nie wiedzieli nic o Mocy i nie byli zainteresowani opinią obcych. Wizje Mistyków były bezbłędne. Naród podążał za nimi i dzięki temu zdołał przetrwać. Gdy Imperium Sithów postanowiło podbić planetę, Republika chciała stanąć w jej obronie, lecz Mistycy przewidzieli oba scenariusze i w efekcie flota Republiki zniknęła, zaś Imperium zostało upokorzone. Dwie potęgi przybyły na Voss w pokoju, pragnąc zdobyć względy mieszkańców.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...