Korelia

2 minuty czytania

Region: Światy Środka

Przynależność: Republika

Status: Plotki o imperialnych wpływach na koreliańskich przywódców

Teren: Krajobraz miejski nienaruszający mocno środowiska naturalnego

Kluczowe fakty: Jedno z najważniejszych centrów konstruowania gwiezdnych statków i innych wojskowo-przemysłowych obiektów

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Jedna z pierwszych planet, które weszły w skład Republiki Galaktycznej, Korelia, to jedno z najmocniej tętniących życiem centrów interesów w galaktyce, w dodatku o największym znaczeniu strategicznym. Oprócz koncentrowania galaktycznych firm i przedsiębiorstw oraz utrzymywania obecności w Senacie, planeta ta jest również miejscem narodzin wielu republikańskich ekonomistów, polityków i wojskowych przywódców. Podczas gdy Coruscant to symbol siły i tradycji Republiki, Korelia stanowi spuściznę po jej zaradności i poszanowaniu osobistej oraz ekonomicznej wolności.

Stolica planety – Koronet – to przykład połączenia wydajnego przemysłu z dbałością o środowisko. Korelianie, zdeterminowani, by utrzymać piękno i wyjątkowość swego świata, objęli ochroną duże połacie parków w sercu miasta. Jednak tuż pod tą wysublimowaną fasadą rozciąga się atmosfera korupcji. Korporacje zawsze wpływały na politykę Korelii i większość mieszkańców akceptuje to jako korzystny układ, zapewniający swobodę i ekonomiczny dobrobyt.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Oprócz uznania dla łagodnego systemu prawnego, Korelianie są znani ze swej niezłomnej lojalności wobec Republiki. Właśnie z tego powodu ostatnie plotki o wpływach Imperium w lokalnym rządzie były całkowicie ignorowane, aż do teraz. Jak dotąd żadne wiarygodne źródła nic nie potwierdziły, ale oficjalna linia komunikacyjna pomiędzy Korelią, a Republiką właśnie została nagle i tajemniczo wyłączona.

Holograficzne nagrania i obrazy z Korelii ukazują ogromną skalę zniszczeń w Koronet i choć nie wykluczono aktu terroryzmu jako przyczyny, niektórzy obawiają się, że sytuacja może być znacznie poważniejsza. Jakkolwiek straszne są okoliczności, silny i prężny duch Koreliańczyków przetrwa na pewno i bez wątpienia nic nie powstrzyma Republiki przed ochronieniem planety tak ważnej dla jej infrastruktury i kultury.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...