Negocjator Jedi

3 minuty czytania

Wizjoner, ambasador, poszukiwacz mądrości Jedi

Przez ponad 20000 lat Zakon Jedi pracował nad rozprzestrzenianiem pokoju i równowagi w Republice Galaktycznej, ale każdy nowy dzień przynosi kolejne zagrożenia, obiecujące zgładzenie Jedi i całej galaktyki. Jeżeli Republika ma przetrwać, potrzebuje przywódców i wizjonerów. Potrzebuje Negocjatorów Jedi.

Negocjatorzy Jedi wykorzystują Moc, aby uzyskać siłę w walce i mądrość w dyplomacji. Lata żmudnych treningów i medytacji wyostrzyły ich umysły, aby przebijały się one do prawdy tak gładko, jak ich miecze świetlne przebijają się przez wrogów. Niezależnie czy odkrywają zapomniane tajemnice Jedi, zbierają armie, aby walczyły za Republikę, czy angażują się w śmiertelny bój z Mrocznymi Lordami Sithów, harmonia Negocjatorów z Mocą daje im niezbędne siły, żeby mierzyli się z przeciwnościami losu z opanowaniem i spokojem.

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Głęboka harmonia z największymi tajemnicami Mocy daje Negocjatorom Jedi wnikliwość i empatię, aby mogli zręcznie radzić sobie z trudnymi konfliktami, które mylą nawet najbardziej przebiegłych Senatorów i gubernatorów. Jednak Negocjatorzy wiedzą, gdy jest czas rozmowy, a kiedy nadchodzi czas walki. Gdy negocjacje stają się agresywne, korzystają ze swojego daru przewidywania, wyprzedzając i odpierając wrogie ataki płynnymi uderzeniami mieczów świetlnych o podwójnych ostrzach.

Stawianie czoła Ciemności zawartej w nich samych

Negocjatorzy Jedi zawsze poszukują możliwości powiększenia swej wiedzy o galaktyce, zrozumienia siebie samych i pojmowania Mocy, która łączy wszystko. Całkowite oddanie się temu zajęciu pozwala im posiąść niezrównaną jasność widzenia sytuacji, które dla innych toną w ciemności. Jednakże to samo zaangażowanie może okazać się bardzo ryzykowne, gdy Negocjatorzy odkrywają ścieżki, w które lepiej jest się nie zagłębiać. Największe umysły Zakonu Jedi zostały przeciągnięte na ciemną stronę poprzez zadawanie czysto naukowych pytań. Negocjator zna ból tej pokusy. To jest jak bitwa – zahartowany wojownik zna pulsujący ból starej rany.

Zanim będą w stanie rozwiać ciemność w galaktyce, muszą pogodzić się z ciemnością wewnątrz siebie. Nie ma uciekania przed pokusą pójścia na skróty lub użycia swojej wiedzy dla osobistej korzyści. Negocjatorzy na każdym kroku muszą badać swoje motywy. Gdy zostaną skuszeni, aby wkroczyć na ścieżkę wiodącą ku ciemności, muszą pamiętać udręczony los Jedi, którzy szli tą ścieżką wcześniej. To jest jedyna droga do zjednoczenia Jedi i Republiki oraz zebrania oddziałów, które mogłyby uratować galaktykę przed ciemnością.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

W bardziej pokojowych czasach Negocjatorzy Jedi mogli pokornie poświęcić swoje życia służbie powierniczej historii Jedi lub zostać ambasadorami w służbie Republiki. To są zadania, do których zostali wyszkoleni. Jednakże gdy cień Imperium zaczął rozprzestrzeniać się w galaktyce, Negocjatorzy powstali, aby stawić czoła ciemności w pierwszych liniach, tak jak często robili to podczas odkrywania tajemnic Mocy.

Ubiór

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Preferując zwinność na polu walki, tak jak w pertraktacjach, Negocjatorzy Jedi unikają ciężkich pancerzy bitewnych, noszonych przez wielu Rycerzy Jedi czy pancerzy inkrustowanych cortosis, gdyż te by ich spowolniły. Lekkie peleryny i ozdobne szaty lepiej pasują do ich mocy i zadań, w które się angażują. Nieważne dokąd idą, zawsze mają przy sobie miecz świetlny, który pokazuje ich przynależność do Zakonu Jedi.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old RepublicStar Wars: The Old Republic

Moce Negocjatora wykraczają daleko poza nieustanne medytacje. Nic nie ukazuje tego tak dokładnie, jak ich pełne wdzięku ruchy w bitwie. Czy otoczeni przez armię zabójczych droidów, czy uwikłani w ostre negocjacje, zawsze są gotowi do użycia Mocy, manipulując nią tak, żeby okaleczyć lub nawet zniszczyć wrogów.

Specjalizacje

Mędrzec

Star Wars: The Old Republic

Nieskończone są tajemnice Mocy. Mędrzec Jedi, głęboko harmonizujący z Mocą oraz oddany odkrywaniu jej ezoterycznych sekretów, wie o tym lepiej, niż ktokolwiek inny w galaktyce. Ci mistrzowie Mocy są sławni dzięki swej mądrości oraz empatii, a także swym potężnym umiejętnościom leczenia i obrony. W niespokojnych czasach łączą mądrość przeszłości z wnikliwą intuicją oraz potęgą Mocy, aby zmienić bieg galaktycznych wydarzeń.

Cień

Star Wars: The Old Republic

Cień służy Zakonowi Jedi jako cichy obserwator oraz, kiedy wymaga tego konieczność, pomocna dłoń. Nie chcąc podejmować nierozważnych decyzji, Zakon wysyła go, aby skrycie zebrał informacje oraz potajemnie pokrzyżował plany tych, którzy im grożą. Używając Mocy, Cień mąci umysły nieprzyjaciół, wkrada się na wrogie terytorium, a kiedy potrzeba, likwiduje ich z zabójczą skutecznością.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...