Darth Malgus

1 minuta czytania

Niszczyciel, odkrywca, dyplomata

Ojczyzna: Dromund Kaas

Prawdziwe imię: Veradun

Najsłynniejsze zabójstwo: Jedi Ven Zallow

darth malgus

We współczesnej historii Imperium Sithów, Darth Malgus jest osobliwością. Za młodu był gwałtownym wojownikiem walczącym w pierwszej linii. Wtedy też wziął sobie obcą kochankę i traktował ją bardziej jako żonę niż niewolnika. Ona służyła u jego boku we wszystkich udanych kampaniach, włączając w to zniszczenie Świątyni Jedi na Coruscant. Zatrudniał najemników z gatunków uważanych od dawna za niegodne zaufania oraz nauczył się dziesiątków języków.

Co najdziwniejsze, Darth Malgus odsunął się od gier o władzę w Imperium po Traktacie z Coruscant. Gdy najlepsi Sithowie walczyli o kontrolę nad armią i surowcami, co zazwyczaj prowadziło do posiadania miejsca w Mrocznej Radzie, Darth Malgus poprowadził ekspedycje wojskowe Nieznane Regiony, zajmując nowe terytoria i poszerzając wpływy Imperium.

Chociaż często wygłasza kontrowersyjne opinie w sprawach politycznych, zawsze przyjmie rozkazy i nie ma żadnego znaczącego zaplecza zbrojnego. To połączenie sprawia, że nawet ci Sithowie, którzy nienawidzą jego nieustannych nawoływań do zmiany polityki Imperium, nie obracają się przeciw niemu.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...