Rattataki

2 minuty czytania

Urodzeni Mordercy

Star Wars: The Old Republic

Bladoskórzy Rattatakanie są stworzeni do walki. Wieki bezustannych wojen wypleniły najsłabszych, kształtując pozostałych w dumnych, zapalczywych i zabójczych żołnierzy. Nawet bitwa jest dla tego bojowego gatunku rozrywką. Najbrutalniejsze w całej galaktyce walki gladiatorów są na ich rodzimej planecie, Rattatak, najpopularniejszym widowiskiem. Urodzeni wśród tak współzawodniczącego gatunku, Rattatakanie rozwijają się w przerażających wojowników.

Daleko na Zewnętrznych Rubieżach, gatunek ten rozwijał się w ponurej izolacji przez tysiące lat, egzystując w rozległych grotach pod powierzchnią planety. Zostali przepędzeni pod ziemię przez olbrzymie bestie, które uważane były za bogów, oraz dzikie burze, które sprawiły, że ziemia stała się prawie niemożliwa do zamieszkania. W swym podziemnym wygnaniu plemiona Rattataków walczyły nieustannie przeciw sobie o skąpe zasoby, a wiele z nich uciekło się nawet do kanibalizmu. Słabi i chorzy byli poświęcani, aby silni mogli przetrwać i pewnego dnia odzyskać powierzchnię planety.

Ostatecznie potężnemu przywódcy wojskowemu Rattatakan udało się zjednoczyć swój lud na dość długo, aby przepędzić straszne bestie z powierzchni planety i założyć ogromne fortece pośród górzystych terenów. I chociaż stracił swe życie w walce na powierzchni, Rattatakanie przetrwali. Zjednoczenie tej rasy było krótkie, a plemiona powróciły do swych bezustannych walk, ale przynajmniej wynurzyły się ze swego mrocznego wygnania, po którym nastąpił kontakt z resztą galaktyki. To sprawiło, że wielu Rattatakan osiedliło się na innych planetach oraz było poszukiwanych przez najemników, ochroniarzy i łowców nagród.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Krótko po powrocie Imperium na terytoria Republiki, młody Lord Sithów, Darth Vich, zwrócił uwagę na Rattatakan. Chcąc zyskać sławę, odbył podróż na ich planetę, odrzucając tysiącletnią tradycję dyskryminującą obcych i zwerbował setkę plemion Rattatakan do swej własnej armii. Ich waleczność sprawiła, że stali się niebezpieczną siłą, a wśród nich wielu wrażliwych na Moc stało się jego osobistymi akolitami. Mając na swój rozkaz Rattatakan, Darth Vich chciał zyskać władzę w Imperium Sithów, który to pomysł ostatecznie jednak zawiódł. W efekcie Mroczna Rada zniewoliła lub zabiła wszystkich Rattatakan podążających za Vichem. Plotki o małej grupie Rattatakańskich akolitów, którzy pomogli zdradzić Vicha i zostali przyjęci na trening Sithów, pozostają niepotwierdzone.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...