Łowca Nagród

3 minuty czytania

Łowca, poszukiwacz, zabójca do wynajęcia

Niezliczeni wrogowie stoją na przeszkodzie Imperium Sithów w ich marszu do władzy nad galaktyką. Imperium nie szczędzi środków w eliminacji tych przeszkód i oferuje hojne nagrody mające skusić najlepszych zabójców. Otrzymanie wyroku śmierci od Sithów oznacza życie w ciągłym, panicznym strachu oraz bezustanne oglądanie się za siebie. Pytanie nie brzmi „czy” znajdzie cię jeden z Łowców Nagród, ale „kiedy”.

Zarazem niesławni i anonimowi, Łowcy Nagród są kimś znacznie więcej, niż zwykłymi najemnikami. Są reprezentantami starożytnego fachu, bractwa z długą przeszłością. Tropienie celów przez wiele systemów słonecznych wymaga sporej biegłości, zwłaszcza, że cel jest znany, potężny i gotowy na konfrontację. Poszukiwacze ryzyka ze wszystkich sfer chcą zostać Łowcami Nagród, ale jedynie ci ulepieni z najtwardszej gliny przetrwają w tym krwawym, konkurencyjnym fachu.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Ścieżka Łowcy Nagród leży na krawędzi, gdyż stawki zawsze są wysokie, a prowadzić może jedynie do dwóch miejsc: życia w niesławie lub niesławnej śmierci.

Relacje z Imperium

Choć Imperium niespecjalnie podoba się niezależność Łowców Nagród, czyni ono czasem wyjątki dla tych, którzy są efektywni. Niewiele osób w galaktyce ma odwagę i bebechy zdatne do tego, by wykonywać zadania powierzane Łowcom Nagród. Tak czy siak, w Imperium nie ma ludzi niezastąpionych i nawet ci najefektywniejsi muszą regularnie udowadniać swoją wartość. W biznesie łowców imię jest wszystkim, a z każdym wyeliminowanym przez Łowcę celem rośnie cena następnego.

Łowcy Nagród są dalecy od bycia jednolitą masą – pochodzą ze wszystkich ras i frakcji, a każdy wykonuje swój fach w unikalny sposób. Niektórzy z nich posługują się starymi mandaloriańskimi regułami honoru, podczas gdy inni kierują się własnym systemem wartości. Jedni pracują tylko dla wybranych pracodawców i są wobec nich lojalni, innym to pojęcie jest całkiem obce.

Mimo bycia pokrewnymi duszami, Łowcy Nagród nie mogą ufać sobie nawzajem. W ich towarzystwie konkurencja zamienia kompanów w zajadłych wrogów. Nawet zleceniodawcy Łowców mają własne, ukryte cele. Gdy narosną komplikacje, strony stołu zmieniają się bardzo szybko. Zmiana lojalności, niezwyciężone przeciwności oraz śmiertelne niespodzianki są chlebem powszednim dla Łowców Nagród.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Łowcy Nagród przychodzą i odchodzą, gdziekolwiek zechcą w całej galaktyce. Niektórzy pracują w pojedynkę, inni w grupach. Mimo że nierzadko zdarza im się ścigać ofiary w Światach Środka, to większość działań Łowców Nagród ma miejsce na Zewnętrznych Rubieżach, gdzie ich ostrożne i nieuchwytne cele szukają miejsca do schronienia.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Przygotowanie jest najlepszą ochroną Łowcy Nagród. Nowoczesny technicznie sprzęt ochronny jest standardowym ekwipunkiem dla większości z nich. Rzemieślnicy spędzają miesiące, a nawet lata, ręcznie przygotowując ciężki pancerz Łowcy Nagród, aby upewnić się, że będzie odporny na każdy rodzaj broni, pozostając przy tym elastycznym i wszechstronnym. Atak jest jednak tak samo ważny, jak obrona. Potężne uzbrojenie jest niezbędne każdemu Łowcy Nagród, który od czasu do czasu musi wystrzelać sobie wyjście z trudnej sytuacji. Zdarza się, że ludzie ci wydają tyle samo kredytów na zaawansowany blaster, co inni na zakup całego statku gwiezdnego.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic
Czy pracując za kredyty, czy też dla zasady, Łowca Nagród ściga swoje ofiary z zawziętością i systematyczną precyzją. Znani są ze swojej wszechstronności na polu bitwy i zdolności mierzenia się w bezpośrednim starciu z użytkownikami Mocy. Ich legendarne umiejętności w tej dziedzinie sprawiły, że nadano im przydomek "Zabójców Jedi". Jednakże z kimkolwiek by się nie mierzyli, są uzbrojeni w najbardziej zaawansowany sprzęt na czarnym rynku i mają potężną siłę ogniową, jednocześnie trzymając różne triki i gadżety na podorędziu.

Specjalizacje

Powertech

Star Wars: The Old Republic

Powertech nosi ciężką zbroję niczym drugą skórę i nigdy nie pomija najnowszych prototypowych technologii, jeśli tylko zwiększają poziom ochrony oraz usprawniają zabezpieczenia. Kombinacja opancerzenia, zręcznej taktyki obronnej oraz miotaczy ognia sprawia, że Powertech staje się jednoosobową blokadą nie do przebicia, która niewielu wrogów pozostawia bez szwanku.

Najemnik

Star Wars: The Old Republic

Jeśli najlepszą obroną jest atak, to Najemnik posiada najbardziej onieśmielającą obronę w całej galaktyce. Mocno zmodyfikowane blastery oraz zabójcze termolokacyjne pociski czynią z Najemnika mobilną ścianę broni wysokiego kalibru. Nie ma takiego problemu, którego dodatkowa siła ognia by nie rozwiązała, i nikt o zdrowych zmysłach nie stanie pomiędzy Najemnikiem a jego celem.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...