Imperialny Agent

3 minuty czytania

Skrytobójca, sabotażysta, tajna broń Imperium

Imperium panuje nad wieloma systemami słonecznymi w całej galaktyce, ale nie tylko dzięki potędze ciemnej strony. Za kulisami to przebiegli Agenci imperialnego Wywiadu śledzą i eliminują wrogów Sithów – od nieustępliwych senatorów Republiki, poprzez zdradzieckich moffów Imperium, aż do żądnych krwi rebeliantów powiązanych z Jedi. Imperialni Agenci muszą do mistrzostwa opanować sztukę infiltracji, uwodzenia oraz skrytobójstwa, aby sprostać oczekiwaniom Imperium. Na drodze stoi im przerażona galaktyka oraz kapryśność władców Sithów.

Imperialny Wywiad stale utrzymuje ogromną i efektywną sieć informatorów, która pozwala Agentowi bez wysiłku orientować się w polityce galaktyki. Oczywiście wierność tych istot względem Sithów jest niepodważalna, ale czasem mają oni własne tajemnicze motywacje. Przejrzawszy niezliczone intrygi, wiedzą o spiskach wewnątrz spisków. Nawet najbliższe kontakty z tymi szpiegami nie pozwolą przewidzieć ich ruchów, dopóki ich nie wykonają.

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Najbardziej elitarnym szpiegiem w szeregach imperialnego Wywiadu jest Agent "Szyfr". Jest on szkolony, aby wykonywać najniebezpieczniejsze i najdelikatniejsze zadania, jakie ma do zaoferowania Imperium. Pracując pod przykrywką, czy też jawnie w świetle dnia, Szyfr niemal zawsze balansuje na krawędzi porażki. Stosuje dokładnie opracowane taktyki, zostawiając niewiele miejsca na błąd. Najmniejsze potknięcie może być katastrofalne w skutkach. Jednakże każda misja zakończona powodzeniem, przesuwa stosunki, panujące w galaktyce, na korzyść Sithów. Agenci odgrywają krytyczną rolę w zabezpieczaniu imperialnej dominacji.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Relacje z Sithami

Najdoskonalsze osobniki społeczeństwa mają szansę obcowania z Mocą. Serce Imperium stanowią miliony istot, potomków wygnańców, którzy zasiedlili Dromund Kaas. Dla tych wszystkich mieszkańców Imperialny Agent jest wzorem najwyższego osiągnięcia, do którego można dążyć. To są ludzie, dla których Agent ryzykuje wszystko, aby ich ochronić. W Wywiadzie znajduje się kilku idealistów, ale to profesjonalna doskonałość obdarzana jest największym szacunkiem. A Agent jest ucieleśnieniem imperialnego ideału w tym szacunku.

Rekonesans Polowy

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Obrazy Imperialnych Agentów z rekonesansu są dość rzadkie. Z powodu ich zróżnicowanych przebrań i ulepszonych pod względem skradania się bitewnych sprzętów, mogą być trudni do zauważenia. Jeżeli jest coś godnego uwagi w ich przyzwyczajeniach, zachowaniach czy wyglądzie, to to, że mogą się w każdej chwili zmienić. W wielu zadaniach potrzebne są umiejętności dywersji i infiltracji Agentów, więc można bezpiecznie założyć, że jeżeli nie są z przyjaciółmi, to są pośród wrogów.

Ubiór

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Imperium poświęci wszystko na przygotowanie Imperialnych Agentów i nie szczędzi wydatków, by mieć pewność, że ich sprzęt jest tak dobry, jak oni sami. Najnowocześniejszy ubiór i najlepsze jakościowo pancerze zapewniają ochronę oraz swobodę poruszania się. Wiele strojów szpiegów posiada zaawansowane technologie komunikacyjne i dodatki, aby ułatwić im obcowanie z różnymi sieciami komputerowymi oraz systemami zabezpieczeń.

Taktyki Walki

Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Polegając na odległości, zaskoczeniu oraz masie najnowocześniejszych gadżetów i uzbrojenia, Imperialny Agent wkracza do walki z pewną strategią. Mimo że atak z dystansu albo z cienia to najlepsze techniki szpiegów, to świetnej jakości ekwipunek pozwala im również unikać wrogów lub zbliżać się do nich po cichu, a następnie zanurzać ostrze między ich żebrami. Pracując w pojedynkę, czy też w połączeniu z grupą uderzeniową, szpiedzy ci mają pod kontrolą prawie każdą sytuację.

Specjalizacje

Szpieg

Star Wars: The Old Republic

Łącząc różnorodne umiejętności, szpiedzy dostosowują się do każdego środowiska i każdej sytuacji, zapewniając pomyślne ukończenie imperialnych misji. Potrafią dostrzec potrzeby sytuacji i zareagować odpowiednio, poprzez urządzanie zasadzek i eliminację wrogów z bliskiej odległości, a także używając zaawansowanych technologicznie medykamentów, aby wspierać w walce towarzyszy broni.

Snajper

Star Wars: The Old Republic

Skupieni na walce z ukrycia i eliminowaniu istotnych celów, imperialni snajperzy to najbardziej elitarni i profesjonalni strzelcy wyborowi w galaktyce. Po długotrwałym treningu, ich karabin snajperski staje się bronią o niezwykłej precyzji, pozwalając na trafienie w słabe punkty wroga i zaatakowanie w momencie odpowiednim na odwrócenie biegu wydarzeń.

Źródło: swtor.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...